5.00 / 1 oy

Xiaomi telefon açılmıyor nasıl açabilirim?

Xiaomi Redmi Note 9 telefonum şarjı bittiği için kapandı, açma düğmesine basılı tutmama rağmen açılmıyor. Telefonu daha yeni satın aldığım için garantisi devam ediyor, şu anda da tatilde olduğum için bulunduğum yerde yetkili bir servis yok. Telefon tamircilerinden birisine vererek de garantisini bozdurmak istemiyorum.

Donanımsal bir arıza olmadığını düşündüğüm için açılmayan teledonu açmanın bir yolu vardır ve muhtemelen de bu Xiaomi telefonların kronik bir özelliğidir diye tahmin ediyorum. Telefonu birlikte satın aldığım bir arkadaşım da benzer bir sıkıntıdan bahsetmişti ama şimdi ona da ulaşamıyorum.

Açılmayan Xiaomi telefonları açmanın bir yolu var mıdır? Eskiden ne güzel bataryayı söker geri takardık ve her şey düzelirdi, artık böyle bir şansımız da yok :)

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Xiaomi Mi Band 5 Pair First Yazısı Hatası ve Çözümü

bkz: Xiaomi BT Termometre incelemesi (Dijital Ekranlı)

bkz: Xiaomi robot süpürgeden her gün çıkan toz ve pislik miktarı

bkz: Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Ev Güvenlik Sistemi Detaylı İncelemesi

bkz: Xiaomi Mi TV Stick ile Xiaomi Mi Box S Arasındaki Farklar Nelerdir?

bkz: Xiaomi Mi Box S Kumandası Yerine Telefon Kullanmak

soneraci

04.07.2021 19:55

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 4 Temmuz 2021 22:36
  34

  Zaman zaman çoğu telefon markasında ve modelinde açılmama sorunu gözlemlenebilir, bunun için genellikle recovery mode adında bir mod vardır ve telefon bu modda başlatıldığında telefon açılır.

  Xiaomi marka telefonları recovery modda açmak içinses açma ve güç düğmelerine aynı anda birkaç saniye basılı tutun. Main Menu > Wipe Data yolunu takip ederek telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Bu durumda donanımsal bir arıza yok ise telefonunuz sıfırlanarak açılır, ama içindeki tüm bilgilerin, dosyaların ve uygulamaların da silineceğini bilerek bu işlemi yapmalısınız.

 • 28 Kasım 2021 18:43
  0

  android telefonların ekseriyetle tamamında recovery modda açma denemeleri işe yarıyor, yani xiaomi olmasından öte android olmasına bağlı olarak aramalar yaparsanız sitede de çok sayıda içerik var zaten.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Xiaomi telefon açılmıyor nasıl açabilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.