5.00 / 1 oy

Ahşap çerçeveli duvar aynası yapma projesi

Evde kapı girişinin tam arkasına evden çıkmadan kullanabilmek için duvara asılan ve ahşap çerçeveli bir ayna hazırlamaya karar verdim. Aynayı aynacıdan istediğim ölçülerde hazırlatmayı düşünüyorum, teorik olarak işin kolay kısmı ayna. Ama  ayna için ahşap çerçeve nasıl hazırlanır, nasıl yapıştırılır ve duvara sabitlenir gibi konularda daha önce bir uygulama hazırlayanlar varsa tavsiyelerine ihtiyacım var. Ahşap konusunda çok acemiyim ve her ne kadar batıl inançlarım olmasa da durduk yere ayna kırmak istemiyorum :)

Ahçep çerçeveler için ince bir çıtayı kenarları 45 derece olacak şekilde kesmeyi ve aynaya yapıştırmayı planlıyorum ama aynanın arka kısmı için de bir ahşap kullanmam gerekir muhtemelen, çünkü o kadarcık çıtanın boy aynasını duvara sabitleyebilecek kadar taşıyabileceğini ve o yüke dayanabileceğini düşünmüyorum, muhtemelen aynanın arkasını tamamen kaplayacak bir ahşap panel kullanmam gerekecek.

Projeye başlamadan önce yol göstermek isteyen yazarlar olursa görüşlerinden yararlanmak isterim.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Eğri ahşap yüzeyi nasıl düzeltilir?

bkz: Ahşap ayaklı barfiks aleti projesi

bkz: Ahşapta kavela için uygun delik nasıl açılır?

bkz: Ahşap boyama nasıl yapılır?

bkz: Köşeli Tahta Ahşap Nasıl Yuvarlanır?

bkz: Ahşap Oymacılığı İçin Hesaplı Iskarpela Seti Tavsiyesi

emirkan

22.08.2021 10:54

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ahşap çerçeveli duvar aynası yapma projesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.