5.00 / 1 oy

Planya bıçağı nasıl bilenir? (Bosch GHO 6500)

Bosch GHO 6500 planya aldım ve yaklaşık bir haftada biraz fazla kullanımdan dolayı planyanın bıçakları körelmeye başladı. İçinden bıçak bilemek için bir sabitleme aparatı da çıkmıştı ama nasıl kullanılacağını bilmediğim için önce bir danışmak istedim. İnternette de bu planya (Bosch GHO 6500) için bir planya bıçağı bileme videosu ya da yazısı göremedim.

Planya bıçaklarını evde kendim bilemek için ne kullanmalıyım, bıçak bileme taşı ile doğru açıda bileme yapsam olur mu yoksa bıçak bileme makinesi mi kullanmak gerekir?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Planya Nedir ve Ne İşe Yarar?

bkz: Planya ile MDF kesilebilir mi?

bkz: Hesaplı ve kaliteli planya tavsiyesi

bkz: Hesaplı ve kaliteli çalışma tezgahı tavsiyesi

bkz: Ev için başlangıç seviye dikiş makinesi tavsiyesi

bkz: Bosch Temiz Ahşap Kesimi için Dekupaj Testere Ucu Tavsiyesi

emirkan

27.08.2021 21:19

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 28 Ağustos 2021 00:17
  31

  - öncelikle planyayı fişten çekin

  - planyanın altında üç vida ile tutturulmuş olan iki adet bıçak vardır. dikkatlice ve mümkünse eldivenle bu vidaları sökün ve tutucuları ile birlikte planya bıçaklarını sökün

  - planya bıçağı bileme tutucusuna (kutusundan çıkmıştır) her iki bıçağı da paralel olacak şekilde sabitleyin (vidaları ve korumaları vardır)

  - her seferinde aynı açı ile sürtecek şekilde bıçak bileme taşı ile planya bıçaklarını bileyebilirsiniz

 • 16 Eylül 2021 00:58
  2

  insan istiyor ki satın aldığı bir şey tamamen kendisine hizmet etsin ve hiç arıza da çıkartmadan yıllarca çalışsın. ama et bıçağı da ahşap ürünleri de ya da araba parçaları bile performanslarını koruyabilmek için bakıma ihtiyaç duyuyorlar işte. hobisi olmayan kişi için kim uğraşır bu işlerle derdim ama sevene muhtemelen keyif veren uğraşlardır bu bileme işleri

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Planya bıçağı nasıl bilenir? (Bosch GHO 6500)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.