5.00 / 1 oy

Matkap ile cam delmek için hangi ucu kullanmalıyım?

Camı kırmadan içerisine led koyabilmek için matkapla delmek istiyorum. Viski ve tekila şişeleri de o kadar şık tasarımlara sahipler ki insan atmaya kıyamıyor ve bir şekilde değerlendirmek istiyor. Ben de hazır evde birkaç amatör alet varken birşeyler yapmayı deneyeyim dedim, en fazla kırarım ne olacak, zaten çöpe atılacaktı..Farklı matkap uçları deneyerek (bende beton, metal ve tahta için olan matkap uçları vardı) yaptığım denemelerin tümünde farklı boyutlarda matkap uçları denememe rağmen tümünde şişeler çatladı ya da patladı. Viski ve tekila şişeleri de normal şişelerden biraz daha kalın oluyorlar, ama maalesef sağlamlık konusunda değişen bir şey yokmuş.

İnternetten biraz araştırma yaparak kırmadan cam delmek için kullanılabilecek matkap ucu (bende bosch marka matkap var ama tümü uyuyor) olarak karbon çelikten üretilen ucu ok şeklinde ve daha siivri bir matkap ucu modeli buldum. Şimdilik sipariş ettim ve bekliyorum ama sonuçlara göre burayı güncelleyeceğim. Eğer işe yararsa marka ve model de paylaşırım, hatta sipariş verdiğim yerin linkini ve fiyatını da ekleyebilirim. Ama eğer bu matkap ucu ile de sonuç alamazsam tavsiyelerinize açığım.

erdalkanmaz

17.06.2020 18:19

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Matkap ile cam delmek için hangi ucu kullanmalıyım?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.