5.00 / 1 oy

27" Monitör için sağlam duvar askı aparatı tavsiyesi

Merhaba, 27" lcd monitör masada fazla yer kapladığı için duvara asmak gibi bir planım var ama eğer duvara bu kadar yük bindirmek sağlıksız ise masanın arka kısmında zemine mengene gibi bir sistemle sabitlenen modellerden birisi de olabilir.

Çalışma masamda karşımda zaten duvar olduğu için hem duvarı değerlendirmiş olurum, hem de masamda yer açılmış olur diye düşünüyorum, ama duvarın monitörle birlikte yere inmesi gibi bir korkum da yok değil. Muhtemelen monitörü duvarda sağlam tutacak iki parametre var:

1. Duvarın beton olması (alçı olmaması)

2. Satın alacağım duvar askı aparatının profil bağlantı yerlerinin sağlam olması.

Kafamı karıştıran konu ise 50 TL'ye de sağlam olduğunu iddia eden askı aparatları var, 1000 TL'ye de ucuz askı aparatlarını kötüleyen askı aparatı ürünleri var internette. Sizce hangisine güvenilir ve satın alınabilir?

Edit: n11'den 70 TL'ye LCD LED TV-Monitör 5 Hareketli Askı Aparatı 17/19/22/24/27/28 inç" isimli ürünü sipariş verdim bekliyorum. Birkaç yorumda aparat uzatılınca 27" monitörde eğilmeler oluyor denmiş ama onun dışındaki yorumlar olumlu görünüyor. Profili yine profil, içinde dübeli vidası falan da varmış. Zaten öne çekmek gibi bir düşüncem yok, duvara yakın ve sabit kalsa da yeter.

 

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer başlıklar için;

bkz: 4K Monitör için Hesaplı Ekran Kartı Tavsiyesi

bkz: 27" hesaplı monitör tavsiyesi

bkz: Monitörde Kırmızı Nokta Problemi

bkz: Dikey monitör kullanmak yazılımcılar için nasıl fayda sağlıyor?

bkz: Oyun monitörü için 2k 144 hz mi yoksa 4k 75 hz mi?

bkz: Notebook'u HDMI ile monitöre bağlayınca ses gelmiyor

vedat

21.04.2021 16:16

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 11 Mart 2022 10:20
  0

  askı aparatlarının birbirlerine bağlandıkları parçalar o kadar uyduruk görünüyor ki insan hiç güvenip de bunun üzerine kaç binlik monitörleri asmaya cesaret edemiyor. biraz pahalı olanlara bakın ne olur ne olmaz

 • 5 Mayıs 2022 19:55
  0

  monitörün üretim yılına bağlı olarak ağırlığı da farklılık göstereceği için duvarın o bölgesinin alçı olmamasına dikkat etmenizi öneririm

 • 1 Eylül 2022 03:34
  0

  duvarın da sağlam oldğuna emin olun bari, alçıya falan asıp da sabaha duvarla birlikte yerde bulmayın

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
27

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.