5.00 / 1 oy

Döküm tava tavsiyesi istiyorum (2019)

Youtube'da salyalarım akarak seyrettiğim onlarca steak ve t-bone hazırlama videosundan sonra yeter artık dedim ve bir döküm tava almaya karar verdim. Pişen ete şekil verebilmesi için tabanında çizgiler olan tavalardan almak istiyorum. Lava marka 30 cm çapında döküm ızgara 80 TL'ye satılıyor, dikdörtgen şeklinde 26x32 cm olan dömüm tava da var aynı fiyata. Sinbo marka olanlar daha da ucuz, neredeyse yarı fiyatına. Staub marka döküm tavalar ise 500-800 TL arasında fiyatlara satılıyor. Anladığım kadarıyla bizim döküm ızgaradan beklememiz gereken temel şey, çok yüksek ısıya dayanıklı olması, bu sayede de önden çok yüksek sıcaklıklara çıkarttığımız tavaya kalın eteri atarak cos ettirip mühürleyebilmiş oluyoruz. Diğer taraftan da uzun yıllar kullanabilmek istiyoruz. Peki aradaki bu kadar fiyat farkına değecek bir lezzet artışı ya da kalite farkı olacak mı? Marka olarak öneride bulunabilirsineniz çok sevinirim.

bumerang

04.09.2019 12:58

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 10 Kasım 2019 22:38
    1

    her yerde kolayca bulabileceğiniz ve kampanya dönemlerinde çok komik rakamlara satılan (yani diğer döküm tavalara göre) "lava döküm tava"yı tavsiye edebilirim. hem önce bir kullanımı, temizliği kolay mı onu denemiş olursunuz. belki de benim gibi iki kullanım sonrası zor gelir ve bir kenara atarsınız. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Döküm tava tavsiyesi istiyorum (2019)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.