5.00 / 1 oy

Fiyatı düşen ürün iade edilip tekrar sipariş verilebilir mi?

İnternetten satın aldığım bir ürünü bir süre sonra, özellikle de aynı sitede daha da indirime girmiş olarak daha ucuza görmekten nefret ediyorum. Site ismi vermeyeceğim ama aslında tüketici olarak iade hakkımız olduğu için bu uygulamayı artık tüm e-ticaret alışverişlerimde uygulamaya başladım. Şöyle ki,

Diyelim ki herhangi bir ürün satın aldım ve iade süresi de siteden siteye değişmekle birlikte 15 gün ile 3 ay arasında değişsin. Eğer satın aldığım ürün, yine aynı sitede ciddi bir indirime girerse bir kere daha sipariş veriyorum ve eski ürün için iade talebi oluşturuyorum. Sonra yeni gelen ürünü kutusundan hiç çıkartmadan eski ürünün iadesinde kullanıyorum ve önceden kullanmakta olduğum kutusu açık ürünü kullanmaya devam ediyorum. Bu sayede hem ben çalıştığını bildiğim sorunsuz ürünü kullanmaya devam edebilmiş oluyorum, hem de e-ticaret sitesi kutusu açılmamış ürün olduğu için tekrar satabilmiş oluyor.

Açıkçası keşke fiyat düşüşü durumunda x gün önce o ürünü satın almış olan kişilere para iadesi yapsalar, bu şekilde gönder ve al olmak üzere iki kere kargo ücreti ödemek durumunda kaluyorlar.

Not: Bu uygulamayı a internet sitesinden aldığım ürünün b internet sitesinde daha ucuza bulmam durumunda yapmıyorum, çünkü distribütörler ya da ürünler farklı olabilir. Satıcılar için de mağduriyet yaratmamak lazım. Sadece kazıklanmamak için bu uygulamayı yapıyorum ben.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Joom Kargoları Hangi Kargo Şirketi ile Gönderiyor?

bkz: Amazon'da taksitli alışveriş yapabilmek için sepet tutarı nedir?

bkz: Marketlerde satılan en kaliteli yumurta markası hangisi?

bkz: Hesaplı ve kaliteli ütü tavsiyesi (2021)

bkz: Mısır Patlatma Makinesi Tavsiyesi (2021)

bkz: Buzda kaymayan bot, çizme tavsiyesi

mimoza2727

01.05.2021 15:32

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 11 Eylül 2021 17:06
    6

    kutusunu açmadan beklerseniz iade süresi içerisinde elbette iade edebilirsiniz ama amazon dışında kutusu açık ürünleri ben beğenmedim diyenlerden bile hiç sorunsuz olarak geri alan başka e-ticaret sitesi var mı emin değilim. bir de çok küçük hesaplara girip de bu siteleri de küstürmemek lazım, birisi kitap almış okumuş geri gönderip iade etmiş mesela. sırf kargo parası o kitabın parası kadardır yazık.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fiyatı düşen ürün iade edilip tekrar sipariş verilebilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.