5.00 / 1 oy

4K Monitör için Hesaplı Ekran Kartı Tavsiyesi

Atkadaşlar merhaba, kredi kartı sıfırlatan kasım indirimleri sayesinde ben de durup dururken hiç aklımda bile yollen 4k monitör siparişi vermiş bulunuyorum. Ama bilgisayarımda 4k ile oyun oynatacak ya da canavar gibi video render edecek bir ekran kartı bulunmadığı için muhtemelen şimdilik sadece ekran bölüp multitasking yapabilmek için kullanacağım bu monitörü.

4k monitör ile oyun oynatabilme kapasitesine sahip ekran kartlarına baktığımda aşağıdaki ekran kartları aklıma geliyor ama fiyatları başlı başına bilgisayar parası gibi:

MSI GTX 980 Ti - 6.500 TL

MSI GeForce RTX 2080 Ti GAMING X TRIO 11GB 352Bit GDDR6 - 15.500 TL

4k monitörü aldıktan sonra böyle bir bütçem kalmadığı için maksimum 2.000 TL'ye kadar 4k monitörde oyun oynatabilecek bir fiyat-performans ekran kartı arıyorum, böyle bir ürün varsa önerisi olan arkadaşlar cevap yazsın lütfen.

Not: Bahsttiğimiz paralar daha birkaç yıl öncesine kadar araba parası olarak ifade ediliyordu ama artık bu paralara araba da kalmadığı için bilgisayar parası diyorum. 

ultrack

09.11.2020 10:08

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 30 Kasım 2021 18:35
    0

    hesaplı herhangi bir ekran kartı kalmadığı için zaten soruda bir anlam hatası var :) alabileceğiniz en ucuz ekran kartları zaten artık 1.000 TL seviyesinden başlıyor ki bu ekran kartlarında ikinci bir hdmi çıkış bile yok ki ileride olur da ikinci bir monitör bağlamak isterseniz bu şansınız bile yok

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
4K Monitör için Hesaplı Ekran Kartı Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.