5.00 / 1 oy

Monitörde Kırmızı Nokta Problemi

Merhaba, bilgisayarıma ikinci ekran olarak bağladığım monitörde kırmızı noktalar belirmeye başladı. Ekran görüntüsü aldığımda bu noktalar diğer ekrandan görünür olmadıkları için fotoğrafını çektim.

monitör kırmızı nokta problemiEkranda bu kırmızı noktaların belirdiği esnada bilgisayar da aşırı ısındığı için hatanın ekran kartının fazla ısınmış olmasından mı yoksa donanımsal olarak monitörden mi kaynaklandığını anlayamadım. Bilgisayarı kapatıp bir süre bekleyerek soğumasını sağladım ve sonra tekrar açtım, bu sefer kırmızı noktalar çıkmadı ama sonra kapatıp açınca yine çıktı. Aklıma gelen son bir teori de ekran kartı güncellemeleri ile ilgili olabileceği ama eski bir bilgisayar olduğu için bu senaryoya pek ihtimal vermiyorum. Sizce problem nereden kaynaklanıyor olabilir ve çözümü nedir? Eğer monitörden kaynaklanıyorsa yeni monitör almak yerine tamir ettirmek mümkün müdür?

hakanbeys12

31.08.2020 14:40

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 21 Şubat 2022 10:05
    2

    evet ekran kartından da kaynaklanabilecek bir problem, hemen moniörünüzü çöpe atmayın

  • 11 Ocak 2022 15:16
    0

    hdmi kablosunu değiştirmeden önce aynı sorunu yaşıyordum, monitörünüzde bir sorun olmayabilir hemen yenisini almaya kalkmayın ve önce farklı bir hdmi kablosu ile kullanmayı deneyin

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Monitörde Kırmızı Nokta Problemi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.