5.00 / 1 oy

Evde bıçak bilemek için gerekli ekipman ve yöntemler

Evde yemek yapmayı bir sanat olarak görenler için internetin karşı koyulamaz etkisi ile ekipman alışverişi yapmak ve rendeden bıçağa kadar her şeyin test videosunu izleyerek en iyisini bulup satın almaya çalışmak hastalık gibi oldu. Şef bıçağı ya da zırh gibi bıçak ekipmanları aldıysanız ve aldığınız ürünler de kaliteli ürünlerse zaten bu bıçaklara iyi bakmanız ve keskinliklerini koruyabilmeleri için aşırı sıcak/soğuk suda yıkamamak ya da bulaşık makinesine koymamak gibi gerektiğini de öğrenmiş oluyorsunuz. Ben kendi et odaklı yemek hazırlama ihtiyaçlarım için ufaktan edinmeye başladığım bıçakları, keskinliklerini koruyabilsinler diye evde kullanmadan önce bilemek istiyorum. İnternette bıçak bileyicisi olarak satılan çok sayıda ürün mevcut. Ama tercih olarak taş bileyicileri mi yoksa elmas bileyicileri mi tercih etmem gerektiği konusunda kararsızım. Öneri olarak verebileceğiniz bıçak bileme aleti önerileriniz için cevaplarınızı beklerim.

volkanoxfb

04.12.2019 17:47

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 27 Kasım 2021 09:43
    0

    bir adet masat edinerek ve et/meyve/sebze kesme işlemleri öncesinde kullanmayı alışkanlık haline getirerek bıçak bilemeyi öğrenebilir ve en masrafsız şekilde de çözebilirsiniz. daha fazla alet edevata gerek yok, altı üstü ev kullanıcısıyız.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evde bıçak bilemek için gerekli ekipman ve yöntemler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.