5.00 / 1 oy

Zoom toplantıları nasıl kaydedilir?

Zoom uygulaması, koronavirüs pandemisi başladığından beri hem eğitim hem de iş anlamında hayatımızın bir parçası oldu. Artık okullardaki eğitimler, toplantılar ve arkadaşlarla hasret gidermek amaçlı buluşmalar bile mecburen zoom üzerinden yapılıyor. Ben de size bu yazıda zoom'da toplantı kaydetmek isteyenler için basit bir nasıl yapılır rehberi hazırlamak istedim.

- Zoom'daki bir görüşmeyi herhangi ek bir kaydetme programı kullanmadan kaydetmek istiyorsanız öncelikle toplantıyı düzenleyen (host) kişinin görüşme videosunun kaydedilmesine izin vermesi gereklidir.

- Zoom'da herhangi bir ekran kaydedici program kullanmadan katıldığınız bir toplantıyı kaydetmek için Record (Kayıt) düğmesine basmanız yeterlidir. Kaydetme işlemini durdurmak için de Stop Recording (Durdur) butonuna basın ve Zoom size ekran kaydınız nereye kaydetmek isteyeceğinizi soracak. Ekran videosunu bu şekilde hiçbir ek program kullanmadan kaydedebilirsiniz.

- Eğer ek bir program kullanmak isterseniz toplantıdaki kişilerin mahremiyetini ihlal etmemek için herkese bilgi verdikten ve onay aldıktan sonra OBS Studio gibi bir program kullanarak da Zoom toplantısını kaydedebilmeniz mümkündür

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer içerikli başlıklar için;

bkz: VLC Player ile Ekran Videosu Kaydetmek

bkz: Zoom'da Ses Gelmiyor ise Yapmanız Gerekenler

bkz: Zoom Bas Konuş Özelliği Nasıl Kullanılır?

bkz: Zoom Uygulamasında ID ve Şifre Sabitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

bkz: Zoom'da İleri Tarihli Bir Görüşme Zamanlamak

bkz: Uzaktan eğitimde zoom'da yoklama alınabilir mi?

bkz: Zoom Videoları Nereye Kaydediliyor?

idilim97

15.05.2021 21:23

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Zoom toplantıları nasıl kaydedilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.