5.00 / 1 oy

instagram kaç takipçiye para ödüyor?

Google'da çok arandığını gördüğüm için bu başlıkla bir soru açmak ve soruyu da yine içerisinde yanıtlamak istedim. İnsanlar, instagram'da belirli takipçi sayılarına ulaştıklarında instagram'ın onlara para ödediğini düşünüyorlar. Öncelikle instagram'daki takipçileriniz ile para kazanabildiğiniz doğrudur, ancak bu ödemeyi yapan instagram değil. Instagram, kaç bin ya da milyon takipçiniz olursa olsun kimseye ödeme yapan bir kuruluş değil.

Instagram'da size para kazandırabilecek olan etken, takipçileriniz üzerindeki etkinizdir ki zaten buna da influencer adı veriliyor. Eğer sizi bir uzmanlığınızdan ötürü takip eden bir kitle var ise bu alanda ürün ve hizmet üreten firmalar da ürün ve hizmetlerini tanıtmanız ya da kullanıyormuş gibi gösterebilmeniz için size ödeme yapıyor. Bunun için de takipçi sayınız ve daha da önemlisi takipçilerinizin niteliği önemli. Eğer gerçek olmayan milyonlarca fake takipçiye sahipseniz zaten bu durum reklam verenler tarafından kolaylıkla fark ediliyor ve sizin hesabınızdan reklam vermek için istekli olmuyorlar. Ancak gerçek hesaplardan yaptığınız paylaşımlara nitelikli geri dönüşler alabildiğiniz bir instagram hesabınız var ise sektörünüze ve takipçilerinize göre sponsorlu paylaşımlar yaparak para kazanabiliyorsunuz.

Bazı alanlarda çok sınırlı bir tüketici kitlesi olduğu için üreticiler de bu durumun farkında ve çok istisnai bir alanda çok kısıtlı bir tüketici kitlesine üretim yapan firmalar zaten milyonlarca potansiyel müşterileri olmadığını da biliyorlar. Bunun için instagram'dan reklam alarak para kazanmak için bot hesaplardan göstermelik takipçi satın almak yerine bir niş'e yönelmeniz ve gerçek bir kitlenin sizi takip etmesini sağlamalısınız.

 

Editör editi: sitede daha önce paylaşılan bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Youtube Takipçi Sayısı Artırma Tavsiyeleri

bkz: instagram takipçi hileleri 2021'de çalışıyor mu?

bkz: Instagram'da kaç takipçiye sahip olmak para kazandırır

bkz: instagram'da takipçi sayısı nasıl artırılabilir?

bkz: instagram'da diğer hesaptaki bildirimi gösteren kırmızı noktayı kaldırmak

bkz: Instagram için SMM Paneli Kullanmak Faydalı mı Zararlı mı?

izzet

23.05.2021 14:20

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 8 Eylül 2022 07:26
    0

    twitter sanırım profillerde reklam gösterdiği için belirli bir takipçi sayısının üzerinde olan hesaplara reklam olarak para ödüyor ama instagram'da doğrudan böyle bir olay yok diye biliyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
instagram kaç takipçiye para ödüyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.