5.00 / 1 oy

Zoom Videoları Nereye Kaydediliyor?

Zoom'da dinlediğim derslere daha sonrasında erişebilmek için derslerden sonra kaydet seçeneğine basıyordum. Sandığımın aksine dersler bulutta değil bilgisayarda lokal olarak kaydedilerek saklanıyormuş ve bu videolara erişip izlemek de oldukça kolaymış.

Herhangi bir zoom videosunu bilgisayara kaydettikten sonra açıp izleyebilmek için ise elbette zoom'un bu videoyu nereye kaydettiğini biliyor olmanız gerekiyor. Benim gibi arayıp da zoom'un kaydettiği videoları bulamayanlar için aslında bu işlemin ne kadar kolay olduğunu gösterebilmek için kısa bir kılavuz hazırlamaya karar verdim. Zoom'un videoları nereye kaydettiğini de aslında zoom'un içinden bakacağız.

Mac ve PC Kullanıcıları için aşağıdaki adımlar birebir aynı olarak izlenebilir.

1 - Zoom uygulamasını bilgisayarınızda açın ve sağ üst kısımda yer alan gri çark ikonuna basarak ayarlar ekranına gelin.

2 - Recording (kayıt) sekmesinde Store my recordings at (kayıtlarımı şurada sakla) yazan yerde bilgisayarınızın içinde bir dizin görüyor olacaksınız. İşte zoom videoları tam olarak bu klasöre kaydediyor.

Eğer bu dizini kendiniz değiltirmediyseniz Windows ve Mac bilgisayarlarda default olarak saklandıkları dizinler şunlar:

Windows için: C:/Users/Kullanıcı/Documents/Zoom

Mac için: /Users/Kullanıcı/Documents/Zoom

efes

17.10.2020 14:09

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Zoom Videoları Nereye Kaydediliyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.