5.00 / 1 oy

Zoom'da Ses Gelmiyor ise Yapmanız Gerekenler

Zoom'da katıldığınız bir online toplantıda (toplantı, ders vb.) görüntü var ancak ses alamıyorsanız, karşınıza gelen join audio seçeneğini seçmelisiniz. Eğer bu seçeneği seçmediyseniz de sol alttaki ses (audio) seçeneğine basarak ses özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Sesli olarak bir toplantıya katıldıktan sonra kendi sesinizin gitmesini istemiyorsanız da yine ses düğmesine basarak mikrofonunuzu pasif hale getirebilirsiniz. Mikrofonunuz etkin değilken ne kadar yüksek sesle konuşursanız konuşun zaten sesiniz zoom oturumundaki kişilere gitmez.

Olası diğer bir hata da birden fazla ses çıkışı olan bilgisayarlarda ve telefonlarda oluyor. Örneğin bilgisayarınıza hem kablosuz kulaklığınız bağlı, hem de dahili ses çıkışınız var ise zoom'da ses ayarlarınızı manuel olarak yapmanız gerekebiliyor, çünkü zoom zaman zaman ses çıkış seçeneğini doğru tahmin edemeyebiliyor. Bunun için de toplantıya başlamadan ya da toplantı esnasında test speaker and microphone seçeneğini seçerek hem mikrofonunuzu, hem de ses çıkışı almak istediğiniz donanımı (hoparlör, kulaklık vb.) deneyerek etkinleştirebilirsiniz.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Zoom Bas Konuş Özelliği Nasıl Kullanılır?

bkz: Zoom cannot find the files to convert hatası ve çözümü

bkz: Zoom ztscoder.exe hangi klasörde?

bkz: Zoom Uygulamasında ID ve Şifre Sabitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

bkz: Zoom'da İleri Tarihli Bir Görüşme Zamanlamak

bkz: Uzaktan eğitimde zoom'da yoklama alınabilir mi?

umitoş

14.04.2021 21:17

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Zoom'da Ses Gelmiyor ise Yapmanız Gerekenler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.