5.00 / 1 oy

Zoom Bas Konuş Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bu yazıda Zoom'daki harika bir özellikten bahsetmek istiyorum, birçok uygulamada da bas-konuş özelliği olarak geçen bu özellik zoom'da da bulunuyor ve sadece sesinizin gitmesini istediğiniz zamanlarda mikrofonu etkinleştirmenize olanak tanıyor. Dolayısıyla mikrofonunuz kapalıyken sadece arada önemli bir şey söyleyeceğiniz zaman mikrofonunuzun aktif duruma gelmesini istiyorsanız zoom bas-konuş özelliği tam size göre.

Örneğin bir eğitime öğrenci olarak katılıyorsunuz, eviniz zaten gürültülü ve sadece arada bir şeyler sorabilmek istediğinizde sesinizin karşı tarafa gitmesini istiyorsunuz. Bunun için öncelikle mikrofonunuzu kapalı duruma getirmelisiniz ki sesiniz sürekli olarak karşı tarafa gitmesin. Sesinizin sadece siz istediğiniz zaman karşı tarada gidebilmesi için ise klavyedeki space (alttaki uzun bar tuşu)  tuşuna basılı tutarsanız bas konuş özelliği devreye girer ve sadece siz space tuşuna basılı tuttuğunuz süre boyunca mikrofonunuz açılır ve sesiniz karşıya gider. Space tuşuna basmayı bıraktığınız anda ise mikrofonunuz tekrar pasif hale gelir ve sesiniz de karşı tarafa gitmez.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Zoom'da anonim olarak nasıl mesaj göndermek mümkün mü?

bkz: Uzaktan eğitimde zoom'da yoklama alınabilir mi?

bkz: Zoom uygulamasında görüşme yaparken istenmeyen kişiler nasıl engellenir?

bkz: Zoom Uyumlu Grafik Çizim Tableti Tavsiyesi

bkz: Zoom Uygulamasında ID ve Şifre Sabitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

bkz: Zoom Videoları Nereye Kaydediliyor?

umitoş

14.04.2021 20:34

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Zoom Bas Konuş Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.