5.00 / 1 oy

Günlük 10k kullanıcısı olan uygulamanın Admob getirisi ne olur?

Web sitelerinin artık artık trafiklerini sosyal medya ve akıllı telefon uygulamalarına bıraktığını ve bu geçişin artarak devam edeceğini düşünüyorum, insanlar artık açıp da bir haber sitesinden ne olmuş diye haber bakmıyorlar, herkese kendi ilgi alanlarına yönelik haberler bildirimle kullandıkları uygulamalar tarafından gönderiliyor, dolayısıyla uygulama geliştirme ya da hazır olarak satın alma fikrine bu aralar daha sıcak bakmaya başladım ben.

Admob konusunda hiçbir yerden tam olarak güvenilir ve net bilgi bulamıyorum. Türkçe içerikli bir uygulama hazırlayıp içerisine de admob entegrasyonu yaptık diyelim. İçerik olarak da magazin, spor ve finans haberleri gibi Türkçe içerikler ürettik ve günlük 1000 kişi tekil kullanıcımız olmuş olsun, admob gelirlerini bu kriterlere göre hesaplayabilecek birileri uygulamanın günlük ya da aylık getirisinin ne olacağını tahmini olarak hesaplayabilir mi?

Bir diğer sorum ise uygulamanın ne ile hazırlandığının bu gelirlere bir etkisinin olup olmayacağı. Örneğin themeforest'tan android ve ios için hazırlanmış bir uygulama teması alacak olsam bu uygulamanın flutter, react native ya da native olarak kodlanmış olmasının getirilerde herhangi bir şekilde etkisi olabilir mi? Örneğin google play'de ya da app store'da native uygulamalara sıralama olarak bir öncelik tanınıyor mu ya da arkada javascript koşan yarı native uygulama geliştirme sistemlerinin olası bir dezavantajı olur mu? Özetle kod açısından kolaya kaçmak bir dezavantaj doğurur mu?

oissende

09.10.2020 14:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Günlük 10k kullanıcısı olan uygulamanın Admob getirisi ne olur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.