5.00 / 1 oy

Amazon Türkiye'de Ne Zaman PDF Satılmaya Başlanacak?

Amazon Kindle Türkiye'de Ne Zaman Satılmaya Başlanacak? sorusunda da bahsetmiştim, Amazon en başarılı ürünlerinden birisi olan kindle'ı maalesef halen Türkiye'de satmaya başlamadı. Amerika'da ise kindle ve e-book konusunda inanılmaz bir kültür ve pazar var. İnsanlar dijital kitaplar okumayı ve kitap alışverişlerini de bu sistemle yapıyorlar.

Amazon'un Türkiye'de de pdf yayınlar satmaya başlaması ile birlikte tüm yazarlar ve yayınevleri için yepyeni bir pazar doğmuş olacak. Hatta içerik üreticiler için de dijital yazılı yayın üreterek amazon üzerinden satabilmelerini sağlayacak bir sistem olduğu için çok da talep görecek. Okuyucular açısından da fiziksel kitap almaktan çok daha hesaplı fiyatlar karşılığında dijital olarak kitaplarını satın alıp kindle'larından okuyabiliyor olacaklar. Elbette tüm bu öngörülerim, amazon'un Türkiye'de kindle satmaya başlayacak olması varsayımına dayanıyor.

Amazon, kindle modellerini Türkiye'de satışa sunmadan önce pdf satışına başlamaz diye tahmin ediyorum. Ama Amazon Prime Video (bkz: Amazon Prime Nedir ve Faydaları Nelerdir?) sonrası artık yapmaları gereken hamlenin bu olduğunu düşünüyorum. Ülkede şu an sempati duyulan tek alışveriş sitesinin de sahibi olarak kindle da satmaya başlarlarsa kitap severler için çok güzel bir gelişme olacak.

bugatti.veyron

07.10.2020 11:50

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 1 Mart 2022 11:07
    3

    bildiğim kadarıyla halen pdf satışı yapmıyorlar, bir bildikleri var demek ki copy paste yapar dağıtır bunlar falan diyor olabilirler

  • 12 Ekim 2021 11:21
    0

    kindle konusunda da güzel bir haber alamadık amazon'dan, pdf konusunda da belli ki bazı çekinceleri var. yoksa dijital bir ürünü satarak para kazanmayı muhtemelen onlar da isterlerdi. ülke olarak nedense bazı amazon ürün ve hizmetlerinden bir şekilde yararlanamıyoruz, umarım ileride tümü erişimimize ve tüketimimize açılır

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Amazon Türkiye'de Ne Zaman PDF Satılmaya Başlanacak?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.