5.00 / 1 oy

Xiaomi Yeelight Sinema Modunda Filme Göre Renk Değiştirmek

Philips Hue yerine daha hesaplı olan Xiaomi Yeelight rgb ampulünü tercih ettim, Philips Hue ampulleri ile tam olarak mudadil olmasalar da Xiaomi Yeelight İle Neler Yapabilirim? ve Xiaomi Yeelight Remote Control Nereden Bulunabilir? yazılarımda da bahsettiğim gibi üründen kendi fiyatı ölçüsünde çok memnunum. Sadece rgb ampul olarak bile 5 yıl ve üzerinde kullanabilirsem parasını çıkartmış olarak düşünürüm, bir de iot (internet of things) sonsuzluğu işin içine girince akşamları bu ampuller ile (dahasını da sipariş verdim geliyor) neler yapabileceğimi incelemekle ilgili araştırmalar yapıyorum.

Bildiğim kadarıyla Philips Hue ampullerin üzerindeki bir sensör ile (uygulama da olabilir) bir odada film izlerken ekrandaki filmin yaydığı renge göre odanın aydınlatması da değişiyor. Xiaomi Yeelight da uzaktan kontrol edilebilir bir rgb ampul olduğuna göre teorik olarak aynı işlemi benim de Xiaomi Yeelight ile yapabiliyor olmam gerekli diye düşünüyorum. Xiaomi marka televizyon kullananlar bu işlemi uygulama üzerinden yapabilyorlarmış ama diğer marka televizyon kullanıcıları (Sony ya da Samsung gibi) bu eşleşmeyi nasıl sağlayabilirler? Mesela araya telefon konarak tv'nin yaydığı renkleri algılayarak ampullere iletebilir mi? Ya da xiaomi marka android tv box ürünlerle bir eşleşme sağlanabilir mi?

sevki34

11.10.2020 15:40

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Xiaomi Yeelight Sinema Modunda Filme Göre Renk Değiştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.