5.00 / 1 oy

TV'nin arkasına bağlamak için led aydınlatma önerisi

Youtube'da insanların büyük ekran televizyonlarına ve hatta oyun oynadıkları bilgisayarların monitörlerinin arkalarına rengarenk led ışıklar taktıklarını görüyorum. Bu ışıkları ilk fark ettiğimde bunların TV'lerin kendi özellikleri olduğunu düşünmüştüm ve bir süre yeni bir monitör ya da televizyon almayı düşünmediğim için en az birkaç sene daha hiç heveslenme demiştim kendi kendime. Sonradan aklıma led şerit ışıklandırmaların da büyük televizyonların arkalarına bağlanabileceği geldi ama hangi led ışıklandırmayı tercih etmeliyim, uzunluğu bir şeyi değiştirir mi ya da ısınarak televizyona zarar vermesi mümkün müdür? Teknolojiyi belli ki benden çok daha yakın takip eden çok arkadaş var sitede, bu sistemler konusunda bilgi sahibi olanlar varsa bana da yardım etmelerini rica ediyorum.

Edit: Sitede biraz arama yaptıktan sonra kendi sorfuğum sorudan utandım :) Xiaomi ve Philips gibi firmaların akıllı aydınlatma ürünleri varmış ve hatta televizyon ekranındaki ışıkları da ses sistemi gibi odaya anlık ve bölgesel olarak verebiliyorlarmış. Peki TV ekranının arkasına bağlamak için en uygun ürün hangisidir ve fazla açılmadan en ucuz şekilde nasıl bir ışıklandırma sistemi alarak kurabilirim?

isa

10.12.2020 20:04

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
TV'nin arkasına bağlamak için led aydınlatma önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.