5.00 / 1 oy

Samsung TV kumanda çalışmıyor ve ışığı yanıp sönüyor

Kullanmakta olduğum Samsung akıllı TV'nin kumandası kanal değiştiriyorken bir anda gitti. Önce pili bitti sandım ve yeni duracell pil taktım ama değişen hiçbir şey olmadı. Sonra fark ettim ki televizyonu açıp kapatmaya yarayan power düğmesi çalışıyor ama diğer hiçbir düğme çalışmıyor ve kumandanın önündeki kırmızı ışık sürekli yanıp sönüyor. Acaba arızaya mı geçti desem televizyonu açıp kapatamıyor olması gerekmez mi?

tekguc

19.08.2019 23:47

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 8 Ekim 2021 10:10
    25

    eski televizyonlarda olduğu gibi kumanda televizyona infrared (kızılötesi) ile sinyal göndermiyor. bunun yerine yeni televizyonlar ile kumandaları bluetooth gibi protokoller üzerinden haberleşiyorlar. Samsung televizyonlarda da diğer markalarda olduğu gibi eşleşme sorunları olabiliyor ve televizyon ile kumandayı yeniden eşlemek bu problemleri çözmeyi sağlıyor.

    Samsung televizyon kumandalarını televizyon ile eşlemek için: Kumandanızın geri ve oynat (play) butonlarına aynı anda 10 saniye kadar basılı tutun.

    samsung kumanda eşleme

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Samsung TV kumanda çalışmıyor ve ışığı yanıp sönüyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.