5.00 / 1 oy

Airties Modemlerde DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayarınızdan dns ayarınızı değiştirerek google dns'lerine (bkz: Google DNS Sunucu Adresleri 2020) geçmiş olmak sizin için yeterli gelmiyorsa ve Airties modeminiz üzerinden evde internete bağlanan tüm cihazlarınız için dns adreslerini tek seferde modem üzerinden değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Not: Ben Airties Air5760 kullanıyorum ama menü seçenekleri internetten görebildiğim kadarıyla tüm Airties modemlerde aynı

- 192.168.2.1 adresinden modeminize giriş yapın.

- Soldaki menüden İnternet > DNS Ayarı seçeneğine basın.

airties modem menu

- Aşağıdaki DNS Ayarı sayfası açılacaktır. Eğer DNS ayarlarının ISP servis sağlayıcınız tarafından otomatik olarak atanmasını istiyorsanız kutucuğu işaretleyerek Kaydet tuşuna basın. Eğer benim gibi kendi belirlediğiniz sabit DNS adreslerini kullanmak isterseniz de aşağıdaki gibi kutucuğa istediğiniz dns adreslerini yazabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde google dns adreslerini görebilirsiniz.

airties dns

seckin

08.11.2020 22:01

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Airties Modemlerde DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.