5.00 / 1 oy

Üçlü Priz alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Akım korumalı ya da usb girişi özellikli prizler çıkmış, ben son bıraktığımda üçlü priz fiyatını değiştiren tek unsur kablo uzunluğuydu :) Şimdi prizlerin joule değerleri falan yazıyor, fiyatlar da 50-100-200 TL diye artarak gidiyor.

Prize bağlayarak kullanacağım cihazlar, akım çekme özellikleri açısından yüklü, değerleri açısından da pahalı ürünler olduğu için dikaktli bir seçim yaprak kaliteli bir üçlü priz almak istiyorum ama durup dururken farklı bir işlevi olmayan bir ürüne de 4-5 katı para vermeye gerek yok. Uzun lafın kısası, üçlü priz alırken dikkat etmemiz gereken özellikler nelerdir? hangi özellikler gereklidir, hangileri ise olmasa da olur?

sercan2009

26.08.2019 23:42

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 2 Kasım 2021 00:38
    1

    prize takılı olan elektrikli aletlerin fiyatları düşünüldüğünde 100-200 TL'nin lafı olmaz diye düşünüyorum ama bir evde tek bir üçlü priz de yok sonuçta. her odaya bir tane koysanız toplamda 1000 TL'lik oluveriyorsunuz bir anda. ama yine de sigorta gözüyle değerlendirip bir kere almak daha doğru bence.

  • 4 Aralık 2021 07:06
    0

    elektrik mühendisi olmadığım için ne zaman priz alacak olsam fiyatına ve tipine bakarak en doğru ürünü aldığımı düşünmüşümdür. özellikle kalın kablolu ve üzerinde açma kapatma anahtarı olan ürünler zannımca daha kaliteli oluyorlar

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Üçlü Priz alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.