5.00 / 1 oy

Tek faz gazaltı kaynak makinası evde kullanılabilir mi?

Arkadaşlar merhaba, sitede ahşap işleri ile uğraşan arkadaşların yazılarını denk geldikçe okuyorum, ben de youtube videolarından gaza gelerek metal işlerine merak sarmaya başladım. Ekipman olarak bir taşlama makinesi ve bir de kaynak makinesi ile sıfırdan çok sağlam ve şık metal eşyalar hazırlayabiliyorlar.

İnternetten kaynak makineleri hakkında biraz araştırma yapınca çok yüksek elektrik tüketiminden dolayı monofaze (tek fazlı) elektrik beslemesi olan yerlerde kullanılamadığını ve trifze elektrik beslemesinin (üç fazlı) olduğu yerlerde kullanılabileceğini öğrendim. Tek fazlı yerlerde kaynak makinesi kullanabilmek için ise pahalı bir inverter satın almak gerekiyor ama bu inverter'ın ne derece ev elektriğinde kullanılabileceğini ve tüketimini kestiremediğim için şimdilik alışverişi ertelemek durumunda kaldım.

Evinde ya da tek fazlı elektrik beslemesine sahip atölyesinde kaynak makinesi kullanan arkadaşlar kullandıkları ekipmanlar ve tavsiyeleri konusunda yardımcı olabilirler mi?

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Kahverengi ve Mavi Elektrik Kablolarında Hangisi Artı ve Eksidir?

bkz: Elektrik kablo bağlantısında N ve L harfleri ne anlama gelir?

bkz: Yeni Evlerde 3 Faz Elektrik Olması Ne İşe Yarıyor?

bkz: Elektrik tasarrufu etmek için tavsiyeler

bkz: Buzdolabı ne kadar elektrik yakar?

bkz: Taşlama makinesine testere takmak güvenli mi?

nuriu69

13.04.2021 19:02

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tek faz gazaltı kaynak makinası evde kullanılabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.