5.00 / 1 oy

6 Aralık Ales sınavı ertelendi mi?

6 aralık 2020 pazar günü Ales (Akademik Pesonel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) var. Açık öğretim sınavlarının ertelendiği gibi Ales de ertendi mi? O kadar çok bilgi kirliliği var ki etrafta inanılır gibi değil... Birileri ertelendi diyor, birileri de daha önce de sokağa çıkma yasakları varken sınavlar yapılıyordu diyor. Bari son dakikaya kadar beklemeseler haber vermek için.  

Yanımızda telefon, cüzdan, anahtar, su, yağmur yağarsa diye taşımamız gereken şemsiye gibi eşyaları alamadığımız sınavlarda şimdi bir de toplu ulaşım araçları kullanarak gitmek zorunda kalmamız... Neden çünkü haftasonu sokağa çıkma yasağı var. Peki biz bu sınavlara refakatçi ile birlikte gidebiliyor muyuz? Çünkü mutlaka eşyalarımızı bırakacak biri olmalı yanımızda. 

Özel araç kullanımına yasak varsa bu kadar çok kişinin sınava girdiği şehirlerde aynı saatlerde hem sınava girecek olanlar hem refakatçileri hem de sınav görevlilerinin aynı toplu taşıma araçlarında olması nasıl bir mantık? Ayrıca sınavın 150 dk gibi uzun sürmesi ve kış vakti grip, nezle ve öksürük gibi soğuk havanın getirdiği bilindik hastalıkları olan kişilerin aynı salonda sınava girmesinin kişide nasıl bir psikoloji oluşturacağını hiç bir yetkili düşünemiyor mu? 

Sınav tarihinin ertelenmesi de aslında iyi olmaz o kadar hazırlandık, kariyer planlarımız var şimdi belirsizlik ve beklemek insanı daha da yoruyor. Artık hayırlısı deyip bekleyeceğiz anlaşılan. Sınavın ertelenip ertelenmediğini.

hakanbeys12

01.12.2020 21:05

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 2 Aralık 2020 14:48
    0

    ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 6 Aralıkta yapılacak olan ALES'in ileri bir tarihe ertelendiğini duyurmuş. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
6 Aralık Ales sınavı ertelendi mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.