5.00 / 1 oy

Elektrik tasarrufu etmek için tavsiyeler

Son gelen %15'lik zamdan sonra kendi adıma evimdeki elektrik giderlerinin neler olduğunu ve neyin az, neyin fazla elektrik tükettiğini araştırmaya başladım. Kendi adıma aldığım elektrik tasarrufu notlarımı paylaşmak ve olası elektrik tasarrufu önerileri için de bu başlığı açmayı uygun gördüm.

- Ütü yaparken son 1-2 kıyafete gelindiğinde ütü zaten yeterince ısınmış oluyor. Evde giyilen pijamaları (ütüsünün keskinliği çok da önemli değil) sona bırakarak en son 1-2 kıyafete sıra gelince fişi çekseniz de ütüleme işi başarıyla tamamlanmış oluyor.

- Kettle içine fazla su koymamak, en kısa sürede suyu ısıtabilmenize imkan sağlıyor

- Televizyon gibi elektronik cihazları kumandadan kapatmak tecrübelerime göre bir elektrik tüketimi artışı yapmıyor, zaten yeni televizyonlarda tam kapatma düğmesi de yok. ama bilgisayarı kullanmadığımız esnalarda tam olarak kapatmak elektrik tasarrufu sağlayabilir. Modemi gece yatarken kapatmak ise gece çalışan bir sisteminiz yoksa ilave bir tasarruf sağlayabilir. Şarj aletleri de işlevleri tamamlandığında fişten çekilirse iyi olur.

- Eski tip ampullerin tümünü led tipi ampuller ile değiştirin

fatma can elibol

01.10.2019 01:40

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Elektrik tasarrufu etmek için tavsiyeler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.