5.00 / 1 oy

Süpürge çok ses çıkartıyor nasıl sesi azaltılır?

Evde her amaçla kullandığımız 5-6 yaşlarında bir süpürge var, Fakir marka ve şarjsız (fişe takmak gerekiyor) ama çok hafif ve güçlü bir cihaz olduğu için nerede bir şey dökülse ya da hızlıca süpürülmesi gerekse hep elimizin altında olduğu için evdeki büyük elektrikli süpürgeler yerine bu makineyi kullanıyoruz.

Süpürge son zamanlarda sanki tıkanmış gibi çok gürültü çıkartmaya başladı, normalde de gürültülüydü ama artık evin diğer ucundan bile inanılmaz rahatsız edecek seviyede gürültü çıkartmaya başladı. İçini açıp acaba neresi tıkandı kendim baksam düzeltebilir miyim diye merak ediyorum ama bir yandan da geri birleştirememekten ya da süpürge motorunu bozmaktan korkuyorum. Ama elektrikçiye ya da yetkili servise götürsek muhtemelen süpürgenin parasından daha fazla tamir masrafı çıkartacaklarını da biliyorum.

Süpürgenin çok fazla gürültü çıkartmaya başlamasının sebebi ne olabilir? Eğer durum tıkanmadan kaynaklanıyorsa evde kendi imkanlarımla bu tıkanmayı açmam ve sesini eskisi gibi normal seviyelere çekmem mümkün olabilir mi?

Editör editi:

bkz: Elektrikli Süpürgelerde Kabloyu Çeken Makara Nasıl Çalışır?

bkz: Xiaomi Robot Süpürge Şarj İstasyonunun Yeri Kendiliğinden Değişiyor

bkz: Xiaomi robot süpürgeden her gün çıkan toz ve pislik miktarı

bkz: Dyson süpürgelerden hangisini alsam işimi görür?

bkz: Evdeki mobilyaları nasıl yerden yükseltebilirim? (Robot süpürge için)

bkz: Tüylü Köpek Beslenen Ev İçin Robot Süpürge Tavsiyesi

buket98

18.03.2021 17:53

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 10 Kasım 2021 02:13
    3

    bu işlemi ben de kendim yapmayı denedim ama bilgisayar kasası içinden tozları ayıklamak gibi kolay bir işlem değilmiş. süpürgenin motor kısmında biriken pislikler motorun daha zor ve verimsiz çalışmasına neden oluyor ve bu yüzden süpürge de çok gürültülü çalışıyor. en iyisi bir servise verin, iyi bir zamanlamayla 1 saatte hemen yapar geri verirler çok çok da 100 tl servis ücreti isterler.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Süpürge çok ses çıkartıyor nasıl sesi azaltılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.