5.00 / 1 oy

Evdeki mobilyaları nasıl yerden yükseltebilirim? (Robot süpürge için)

Selamlar, robot süpürge (Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro) kullanım deneyimlerim konusunda daha önce de birkaç yazım ve sorum olmuştu. Geldiğim noktadan da biraz bahsedeyim. Zaman zaman yerini şaşırması ya da çıkmaması gereken halıların üzerine çıkarak temizliği tamamlayamaması gibi hatalar almaya devam ediyorum ama genel anlamıyla hayatımı kolaylaştırdığı için satın aldığım için halen mutluyum ve severek de kullanmaya devam ediyorum.

Robot süpürgelerin iki ana faydası var. Birincisi gündelik olarak zeminin tozunu alarak size daha az sıklıkta büyük temizlik yapma şansı sunuyorlar. Her gün aynı yerlerin tozunun alınması ile bile ne kadar çok toz çıktığına inanamazsınız. İkinci faydası ise birçok mobilyanın altına ve arkasına siz temizlik yaparken giremiyorsunuz ama robot süpürgeler sığabildikleri her yere giriyorlar ve buradaki tozları, tüyleri ve pislikleri de mükemmel temizliyorlar.

Bu soruyu açmamın nedeni de yukarıda bahsettiğim ikinci fayda ile ilgili. Mobilyaların altlarının temizlenmesi ve hatta istersem ıslak paspaslanması o kadar güzel bir olay ki anlatamam. Hani koltuğun altına düşen kumandayı çıkartırken yumak yumak toz gelir ya elinize, artık gelmiyor :) Ama robot süpürgenin bir mobilyanın altına girebilmesi için oraya tam olarak sığabilmesi gerekiyor, sensörlerle bu denetimi gerçekleştirdikten sonra girip girmemeye karar veriyor. Evdeki birkaç mobilya da bu sınırın altında kaldığı için yerden biraz yükseltmek istiyorum.

Salondaki birkaç dolap ve bazalar için yerden yükseltme işleminde internetten baza ayağı olarak satılan ürünlerden alıp mobilyaların altındaki mevcut ayakları sökmeyi ve yeni aldığım ayakları vidalamayı planlıyorum ama pratikte de bu işlem bu kadar kolay mıdır emin olamadığım için sormak istedim. Örneğin vida deliklerinin yeri aynı mıdır, değilse yeni delik açmak için matkap mı kullanmak gerekir? Yardımınızı rica ediyorum sevgili mobilya ve ahşap işlerini seven yazar arkadaşlar :)

lilith

30.10.2020 11:38

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 1 Eylül 2022 00:06
    0

    internetten baza ayağı diye aratın, zaten hemen hepsinin vida yeri aynı. eski ayakları sökün yenilerini yüksek satın alarak onları takın hepsi bu

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evdeki mobilyaları nasıl yerden yükseltebilirim? (Robot süpürge için)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.