5.00 / 1 oy

Xiaomi Robot Süpürge Şarj İstasyonunun Yeri Kendiliğinden Değişiyor

Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro robot süpürge (bkz: Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro Robot Süpürge İncelemesi) kullanmaya başlayalı birkaç ay oldu ama yazılımsal olarak bir güncelleme ile daha önce açtığım sorulara çözüm geliştirilmediği için yarı mutlu yarı pişmanım diyebilirim. Daha önce açılan soru başlıklarını da inceliyorum ve takip ediyorum:

bkz: Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro Robot Süpürgeye Harita Eklemek

bkz: Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro Robot Süpürgeye Oda Eklemek

bkz: Xiaomi Robot Süpürge İstasyona Dönme Problemi

Tüm problemleri halen yaşamaya devam ediyor olmakla birlikte Xiaomi robot süpürgeden her gün çıkan toz ve pislik miktarı yazısında bahsedilen pislik kadar bende de her gün toz haznesi oldukça dolduğu için robot süpürge aldığıma ve Xiaomi aldığıma muluyum. Ama bu kadar bilinen sorun da yazılımsal olarak çözülebilecekken maalesef çinli kardeşlerimiz bu konuda hiçbir iyileştirme yapmıyorlar gibi hissediyorum. M, Home uygulaması konusundaki Mi Home Uygulaması Oturum Kapanma Sorunu sorununu da yaşıyorum ve uygulamadan da mutlu değilim.

Gelelim bu soruda bahsetmek istediğim probleme. Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro robot süpürge bazen şarj istasyonunda şarj olurken, bazen de temizlik esnasında şarj istasyonununn yerini haritada bir anda değiştiriyor ve sonra da hatalı konuma gitmeye çalıştığı için kendini şarja takamamış oluyor. Robot süpürgeyi elinizle şarj istasyonuna bırakırsanız yerini karıştırması muhtemel dedikleri için hiç havaya kaldırıp da şarj istasyonuna kendim taşımıyorum (uzaktan kumandayla götürüyorum) ama bu problem bir türlü düzelmedi. Evin düzeni de aynı, istasyonun yeri de aynı ama nedense haritada bir anda bambaşka bir yerde beliriyor yeşil simge. Bu problemin çözümünü bulan olursa buradan ne yaparsak düzeleceği konusunda bilgi verebilir mi?

tugba24

03.12.2020 07:28

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 30 Ekim 2021 00:28
    0

    bu sorunun en sık karşılaşılan sebebi, robotların haritalama esnasında etraflarındaki düzen ile eşleme yapamamaları ve nerede olduklarını kaybetmeleri. bunun sebebi de takıldıkları engeller, tekerlerinde biriken kıllar gibi sebeplerden tekerlerinin dönme mesafesi ile aldıkları mesafelerin birbirini tutmaması. evinizdeki karsambaları, halıları ve engelleri topladıktan ve robotunuzu da temiz tuttuktan sonra başınıza pek gelmez

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Xiaomi Robot Süpürge Şarj İstasyonunun Yeri Kendiliğinden Değişiyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.