5.00 / 1 oy

Tüylü Köpek Beslenen Ev İçin Robot Süpürge Tavsiyesi

Evimizde tüylü, şımarık ama bir o kadar da tatlı ve oyuncu bir golden retriever besliyoruz. golden gibi aşırı tüy döken köpek ırklarını besleyenler bilirler, evin içinde hava girsin diye camları açtığınızda cereyanın etkisiyle evde her bir köşe bucak deliğe köpeğinizn tüyleri yumak yumak girer ve birikir, temizliğini her gün yapsanız bile akşamına yine hiç temizlenmemiş gibi yumak yumak tüyler bulabilirsiniz.

Bu temizlik rutininin bir kısmını benden devralması için bir adet robot süpürge satın almaya karar verdik. Sitede inanılmaz bir xiaomi kullanıcısı popülasyonu var, yazılardan görebildiğim kadarıyla çoğunluk da Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro satın almayı tercih etmiş. İncelemeleri (Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro Robot Süpürge İncelemesi) ve şikayetleri tek tek gözden geçirdim ve problemlerin diğer süpürgelerde de olan ve zamanla güncellemelerle çözülmesinin muhtemel olduğu sonucuna vardım. Ama benim süpürge seçerken dikkat etmem gereken temel kriter tam olarak bunlar değil. Haritalama, motor gücü, sessizlik ve boyut benim için de önemli ama benim için yumak yumak köpek tüyleri ile en iyi mücadele edebilecek robot süpürgeyi seçmek daha önemli bir seçim kriteri.

İnternette Xiaomi robotların evdeki uzun saçlardan bile olumsuz etkilendiği, ortasındaki dönen fırçanın üzerinde bu saçların kördüğüm olduğu ve sonrasında birleştikleri için halat gibi ayırmanın da zor olduğu yönünde çok eleştiri gördüm. Peki evinde tüylü evcil hayvanlar besleyenler için tüylerle karşı daha sorunsuz bir model geliştiren bir robot süpürgesi var mıdır? Ya da belki roomba gibi daha pahalı markaların alt sistemleri tüylü köpek ırklarının dökülen tüylerini dolanmadan çekebilmek için daha farklı bir mekanizma kullanıyor olabilir mi? İç haznesinin de büyük olması şart çünkü o küçüçük hazneyi biz günde 3 kere doldururuz sırf köpek tüyleri ile.

Sonuç olarak evinde tüy döken köpek ya da kedi ırklarını besleyen yazar arkadaşların alıp da memnun oldukları robot süpürgeleri yazmalarını rica ediyorum, yoksa da en azından izledikleri incelemeler ile belki fikirleri varsa marka ve model tavsiyesi yapabilirlerse çok sevinirim.

pelin

13.10.2020 15:05

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 3 Kasım 2020 07:08
    36

    Durum güncellemesi yapayım, Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro robot süpürge satın almaya karar verdik ve yarı memnuniyet, yarı da pişmanlık yaşıyoruz diyebilirim. Yazarların bahsettikleri olumsuz tüm durumlarla karşılaştık ve robot süpürge henüz evi bir kere olsun baştan sona sorunsuz temizleyemedi. Ama alan seçerek (özellikle köpeğin oyun alanlarunda) günde 1-2 kez temizlik yaptırıyorum ve her gün de full dolu bir hazne boşaltıyoruz. Sonuç olarak aldığımıza memnunuz ama keşke daha sorunsuz bir alet olsaydı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tüylü Köpek Beslenen Ev İçin Robot Süpürge Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.