5.00 / 1 oy

Çöz Yağı Nedir?

Hayvansal yağ çeşitleri hakkında bu gecenin son yazısını çöz yağına sakladım. Kavram yağı Gömlek yağı Kuyruk yağı nedir faydaları zararları nelerdir? sorusunda da çöz yağı hakkında özet bir bilgi paylaşmıştım, bugün de yazarlar da katkı sağlamak isterlerse diye ayrı bir başlık altında çöz yağının ne olduğuna ve kullanımlarına yer vermek istedim.

Hayvansal yağlar içinde yemeye en müsait olmayan yağ türü çöz yağıdır. Büyükbaş hayvanların bağırsak bölgesini çevreleyen yağ türüne çöz yağı adı verilir. Ben çöz yağını yemeyenler arasındayım, ama yiyenlerin de olduğunu bildiğim için bu konuda yenir ya da yenmez gibi bağlayıcı bir şey yazmak istemiyorum. Youtube'da çöz yağı ile şiş hazırladığını söyleyip de kavram yağı kullananları da bildiğim için sadece daha temkinli olmanızı önerebilirim. Google'da çöz yağı diye aradığınızda çıkan yağlar genelde kavram yağı oluyor ki farklı bölgelerdeki organların arasındaki yağlardan bahsettiğimiz için yine doğru bilgi verdiklerini düşünmüyorum.

Çöz yağı aynı zamanda kozmetik sektöründe de kullanılan bir hayvansal yağ çeşitidir.

bkz: Kuyruk Yağı Nedir?

bkz: Kavram Yağı Nedir?

bkz: Uykuluk, Fındık, Badem ve Boğazlık Nedir? Hangi Hayvanın Neresinden Çıkar?

bkz: Gömlek Yağı Nedir?

bkz: Adana Kebap Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

bkz: Adana kebap için zırh kıyması hangi etlerden yapılır?

volkanoxfb

31.01.2021 23:34

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çöz Yağı Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.