5.00 / 1 oy

Spotify download klasörü Windows'ta nerededir?

Önceleri bütün müzik dosyalarının nedense mp3 olduklarını düşünmek gibi bir yanılgıya sahiptim. Spotify'ın bilgisayarıma indirdiği tüm parçaların mp3 formatlı olduklarını düşünüyordum ve spotify'ın download klasörünü bulabilirsem bütün bilgisayarıma indirilen parçaları usb'ye ya da farklı medya oynatıcılara aktarabileceğimi düşünüyordum. Bu beklentiyle bilgisayarda mp3 uzantılı dosya aramadığım klasör kalmadı, sonuç olarak spotify'ın içindeki müziklerin mp3 uzantılı olarak indirilmediğini de bu zaman alan tecrübe ile öğrenmiş oldum. Ama yine de spotify'ın windows içinde bütün bu şarkıları indirdiği bir klasör olmalıydı. Nitekim 100 parçalık bir playlist'i komple indirme seçeneğini seçtiğimde hard diskimndeki boş alanın azaldığını gözlemleyerek bu konuda iyice emin oldum ve spotify'ın dosyaları indirdiği klasörü de inat ederek buldum.

Spotify'ın dosyalarını indirdiği klasörün yolu şu şekilde: c/users/kullanici/appdata/local/packages/spotify/localcache/spotify/data

Not 1: appdata klasörü default olarak gizli bir klasör. Windows explorer ile appdata klasörünü göremeyebilirsiniz, ama elle yazdığınızda içine girebilirsiniz. 

Not 2: Spotify'ın indirdiği müzik dosyalarını sadece Spotify açabiliyor, bu yüzden Spotify'ın indirdiği dosyaların dizinini bilmek sadece bilgisayarınızda boş yer kazanmak için dosya silmek istediğinizde işinize yarayabilir, bunun dışında bu dosyaları kopyala yapıştır ile başka bir bilgisayara aktardığınızda kullanamazsınız.

Editör editi: Spotify konusunda paylaşılan benzer başlıklar için:

bkz: Spotify Uygulamasını Windows Açılınca Otomatik Başlatmak

bkz: Spotify'da yeni çıkan albümleri nereden görebilirim?

bkz: Spotify için Podcast Önerileri

bkz: Deezer'ın ses kalitesi Spotify'dan daha mı iyi?

bkz: Spotify'da Ortak Çalma Listesi Nasıl Kullanılır?

bkz: Spotify Aile Hesabına Nasıl Kullanıcı Eklenir?

bkz: Spotify Listeleri Nasıl CSV Dosyasına Yedeklenir?

dost

11.03.2021 17:33

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Spotify download klasörü Windows'ta nerededir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.