5.00 / 1 oy

Spotify'da Ortak Çalma Listesi Nasıl Kullanılır?

Spotify aile hesabınıza Spotify Aile Hesabına Nasıl Kullanıcı Eklenir? yazısında olduğu gibi aile üyelerinizi (elbette kan bağı olacak diye bir şey yok, biz buna aile listenize eklediğiniz kişile de diyebiliriz) ekledikten sonra herkes birbirinden bağımsız olarak kendi spotify hesabını kullanabilmiş oluyor. Tüm hesaplar birbirinden bağımsız ve kendi listelerini yaratarak kendi dinleme alışkanlıklarına göre spotify tarafından bağımsız ele alınıyor. Çalma listesi önerileri, haftalık keşif gibi listeler de her bir hesap için bağımsız olarak geliyor.

Peki aile hesabınızdaki arkadaşlarınız ya da aileniz ile birlikte beğendiğiniz şarkıları tek bir listeye yüklemek ve herkesin bu listeye şarkı ekleyebilmesini sağlayabilmek istemez miydiniz? O zaman yine adım adım gidelim. Benzer adımları masaüstü bilgisayar sürümü için de kullanabilirsiniz ama ben telefon uygulaması üzerinden anlatacağım ki herkeste aynı şekilde düzenlenebilsin.

1. Spotify'da yeni bir çalma listesi oluşturun.

2. Bu çalma listesine girince sağ üstteki üç noktaya basın ve ortak çalışmaya aç (make collaborative) seçeneğini seçin

3. Kişi ekleme ikonuna bastığınızda spotify size bir bağlantı veriyor, bu bağlantıyı arkadaşlarınıza göndererek ortak çalma listesine düzenleyici olarak ekleyebilmiş oluyorsunuz.

Edit: Ortak çalma listeleri (collaborative playlist) özelliği sadece aile planı üyeleri ile sınırlı değilmiş, telefondan istediğiniz listeye istediğiniz kişiyi ekleyebilmek için davetiye gönderebiliyorsunuz.

raskolnikov

02.01.2021 07:57

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Spotify'da Ortak Çalma Listesi Nasıl Kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.