5.00 / 1 oy

Windows 10 klasör simgeleri değiştirmek

Bir kitaplıkta bir kitap aradığınızı farzedelim. Kitabın rengine bakarak mı o kitabı daha rahat bulabilirsiniz yoksa bütün kitapların isimlerine bakarak mı aradığınız kitabı daha rahat bulursunuz. Elbette kırmızı renkteki bir kitap, siyah renkli bir çok kitap arasında hemen kendini belli edecektir. Windows'ta çok sayıda klasör içerisinde aradığınız klasörü bulmakla zaman kaybettiğinizi de düşünmeye başladıysanız şimdi size Windows'ta (Windows 10 için paylaşıyorum ama Windows 8, Windows 7, Windows Vista ve Windows XP için de mantığı aynı) klasör simgelerini nasıl değiştirebileceğimizi göstereceğim.

windows klasörler

Örnek olarak 5 isimli klasör için göze hemen batan ve fark edilir bir klasör simgesl (ikon) seçelim. Adım adım takip etmeniz gereken adımlar şu şekilde:

1. Simgesini değiştirmek istediğiniz ikona sağ tıklayarak Özellikler (Properties) seçeneğini seçin

2. Açılan özellikler penceresinde en sağdaki Özelleştir (Customize) sekmesine gelin

3. Sekmenin en altında Simge Değiştir (Change icon) butonuna tıklayın.

windows klasör ikon değiştir

4. Açılan seçeneklerden istediğiniz ikonu seçin ve tamam düğmesine basarak pencereyi kapatın. İsterseniz listede olmayan bilgisayarınızdaki bir ikonu da Gözat (Browse) butonunu kullanarak seçebilirsiniz.

windows klasör ikonları

5. Klasörünüzü tekrar kontrol ederseniz ikonunun değiştiğini görebilirsiniz.

windows klasör ikonu değiştirmek

gencer

16.04.2020 21:09

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows 10 klasör simgeleri değiştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.