5.00 / 1 oy

Spotify Uygulamasını Windows Açılınca Otomatik Başlatmak

Windows bilgisayarımı her açtığımda Spotify'ı elle başlatmak durumunda kalıyorum ve Spotify da muhtemelen istisnasız olarak her seferinde açtığım ve en sık kullandığım programdır. Her seferinde elle manuel olarak Spotify uygulamasını başlatmak yerine internetten Windows'un açılışı ile birlikte Spotify'ı nasıl başlatabileceğimi öğrendim ve kolay bir işlem olduğu için benzer bir arayışı olan arkadaşlar için de bu bilgiyi paylaşmak istedim.

- Sağ üstte hesap adınızın yazdığı yerdeki oka tıklayın ve Ayarlar (Settings) seçeneğini seçin

- Seçenekler sayfasını en alta kadar kaydırın ve Show Advanced Settings (Gelişmiş Seçenekleri Göster) butonuna basın

- Başlanıç Davranışları (Startup and Window Behaviour) altında Open Spotify automatically after you log into the computer seçeneğini Yes olarak değiştirdiğinizde bilgisayar her açıldığında Spotify uygulaması da açılmış oluyor. Eğer Spotify'ı gizli olarak başlatmak isterseniz de Minimized seçeneğini seçebilirsiniz.

Not: Close button should minimize the Spotify window to the tray seçeneğini etkinleştirdiğinizde Spotify uygulamasının sağ üstündeki çarpı düğmesine bastığınızda uygulama kapanmaz, kendini arka planda çalacak şekilde tray'e gizler ve çalışmaya devam eder.

spotify otomatik başlatma

hamburg

22.02.2021 15:39

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Spotify Uygulamasını Windows Açılınca Otomatik Başlatmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.