5.00 / 1 oy

Spotify Listeleri Nasıl CSV Dosyasına Yedeklenir?

Düzenleme: Bu yazıda anlattığım soundiiz platformu belirli bir sayıda parçadan sonra premium üyelik gerektirebiliyor. Henüz incelemedim ama tunemymusic.com aynı işlemi ücretsiz olarak yapıyormuş. Bunun hakkında da bir tutorial hazırlamaya çalışacağım.

Spotify'a Rtük tarafından 72 saat süre verilmesinden sonra önce Spotify Alternatifi Uygulamalar Nelerdir? sorusunda belirttiğim alternatif uygulamaları buldum, şimdi de mevcut Spotify listelerimi kötü senaryonun gerçekleşmesi ve Spotify'ın Türkiye'den erişilemez olması ihtimaline karşı tüm favori listelerimi yedekliyorum. Yıllarca kategorize ederek arşivlediğim ve hazırladığım bu listelerin kaybolması en azından benim için çok büyük bir kayıp olur. Umarım kötü senaryo da gerçekleşmez.

CSV dosyaları konusunda daha önce bir başlık açılmış (Csv Uzantılı Dosyayı Excel'e Sütunlar Halinde Import Etmek), zaten Excel ile ya da bir metin editörü ile kolaylıkla da açabiliyorsunuz. Ama düzenli bir şekilde Excel'e import etmek isterseniz güzel bir anlatım olmuş. Ben de Spotify çalma listeleri içindeki şarkıların nasıl CSV olarak export edilebileceğini adım adım göstereceğim.

Spıtify içinde listeleri export etmek için kullanabileceğimiz bir araç yok, bunun yerine internette bu amaçla hazırlanmış servislerden birisi olan soundiiz aracını kullanacağız. Uygulamalar arasında export ve import işlemlerini başarıyla gerçekleştirdiğini okudum, henüz başka bir platforma import etmedim ama export kısmı sorunsuz olarak çalışıyor.

1. Adım: https://soundiiz.com/login adresini açın ve ücretsiz olarak kayıt olun.

soundiiz

2. Adım: Kayıt işlemini tamamladıktan sonra giriş yapın. Aşağıdaki gibi bir ana ekran göreceksiniz.

soundiiz

3. Adım: Ana ekrandan Playlists sekmesine tıklayın ve ana ekranda Let's Go butonuna basın.

4.  Adım: Soundiiz 45 farklı platformdan playlist import edebiliyor. Biz Spotify kullanacağımız için Spotify altındaki Connect butonuna tıklıyoruz. Açılan pencereden oturum aç diyoruz ve kabul et tuşuna basıyoruz.

5. Adım: Artık tüm playlist'lerimiz ana ekranda görünüyor.

soundiiz export csv

6. Adım: Export etmek istediğiniz playlist'i seçerek sağ tıklayın. Açılan seçeneklerden Export as a file seçeneğini seçin. Soundiiz aşağıdaki biçimlerde export edebiliyor:

soundiiz export as a file

Ben CSV formatında export etmeyi seçtim, Export etmek istediğiniz parça sayısına göre ücretsiz üyelik yeterli olabiliyor ya da Premium Plan Required uyarısı alabiliyorsunuz.

 

jale

13.10.2020 14:06

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Spotify Listeleri Nasıl CSV Dosyasına Yedeklenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.