5.00 / 1 oy

Spotify'da Gizli Oturum Nasıl Açılır?

Gizli oturum kullanımına aslında Google Chrome gibi tarayıcılar sayesinde alıştık. Geçmişimizde görünmesini istemediğimiz işlemleri yapabildiğimiz ve tarayıcıyı kapattığımız anda tüm oturumların kalıcı olarak sonlandığı işlemlere gizli oturum adı veriyoruz. Spotify'da da az bilinen benzer bir özellik olduğu için bu yazı ile Spotify'da gizli oturum özelliğini nasıl kullanabileceğinizi göstermek için bu yazıyı hazırlıyorum.

Spotify, sürekli olarak dinlediğiniz şarkılardan müzik zevkleriniz ve neleri sevip neleri sevmediğiniz konularında sürekli olarak sizi takip eden algoritmalara sahip. haftalık keşif gibi oynatma listelerinde de sizin dinlediğiniz bu müzikler göz önüne alınarak size bu şekilde öneriler sunuluyor. Peki bir akşam kafanız bozuk, ya da evinize gelen bir misafir normalde hiç sevmediğiniz şarkılar çalmak istedi. Klasik müziklerden oluşan oynatma listenizin içinden durup dururken arabesk şarkılar çıkmasından çekiniyor ve dinleme geçmişinizde kaydedilmesini istemiyorsanız Spotify'da gizli dinleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Not: Gizli dinleme özelliğinin bir diğer faydası da sizi takip eden kişilere görünmeden müzik dinleyebilmenizdir.

Spotify'da Gizli Oturum Moduna Geçmek (Bilgisayarlar için)

Gizli oturum moduna geçmek için Spotify'ı açın ve sağ üstte yer alan aşağı ok ikonuna basmanız ve açılan seçeneklerden Gizli Oturum (Private Session) seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

 

Spotify'da Gizli Oturum Moduna Geçmek (Telefonlar ve Tabletler için)

Android ve iOS işletim sistemine sahip telefon ve tablet gibi cihazlarda gizli oturum moduna geçmek için Spotify'ı açın ve Ayarlar (dişli çark simgesi) menüsüne girin. Sosyal menüsü altında Gizli Oturum seçeneğini göreceksiniz.

 

Editör editi: Spotify hakkında daha önce paylaşılan bazı içerikler için:

bkz: Spotify download klasörü Windows'ta nerededir?

bkz: Spotify'da en çok dinlenen sanatçılar ve gruplar

bkz: Spotify Uygulamasını Windows Açılınca Otomatik Başlatmak

bkz: Spotify'da yeni çıkan albümleri nereden görebilirim?

bkz: Spotify'da Ortak Çalma Listesi Nasıl Kullanılır?

bkz: Spotify Aile Hesabına Nasıl Kullanıcı Eklenir?

bkz: Spotify'ı x dakika sonra otomatik olarak kapatmak

bkz: Spotify Uyku Zamanlayıcısı Nasıl Kullanılır?

muratokcu

13.03.2021 11:33

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Spotify'da Gizli Oturum Nasıl Açılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.