5.00 / 1 oy

Spotify Uyku Zamanlayıcısı Nasıl Kullanılır?

Spotify'ı yatarken podcast dinlemek ya da yağmur sesleri eşliğinde uyumak için kullanan ya da müzik dinleyerek uyumayı seven kişiler için uyuduktan sonra Spotify'ın otomatik olarak uykuya geçmesini sağlayan bir özelliği göstererek bilmeyenler için de nasıl kullanılabileceğini adım adım anlatacağım. Spotify'ın bu özelliğinin adı uyku zamanlayıcısı olarak geçiyor.

Spotify'da uyku zamanlayıcısını aktive etmek için;

1. Sotify'ı açın ve bir şarkıyı ya da listeyi çalmaya başlayın. Uyku zamanlayıcısı özelliğinin görünür olması için bir müziğin ya da podcast'in çalıyor olması gerekiyor.

2. Sağ üst ekranda 3 nokta düğmesine basarak menüyü açın

3. Ekranı biraz kaydırarak otomatik kapatma seçeneğini bulun ve basın. Otomatik kapatma'ya bastığınızda spotify'ın kaç dakika sonra kapanmasını istediğinizi seçebildiğiniz bir menü geliyor. Bu menüden spotify'ı 5 dakika ile 1 saat aralığında istediğiniz bir süre diliminin sonunda otomatik olarak kapatabilirsiniz. En alttaki seçenek ile de (parça sonu seçeneği) çalan parça bittiğinde spotify'ın otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Not: Podcast dinlerken otomatik kapatma seçeneği sağ altta ay işareti ile görünüyor.

Eğer otomatik kapatma talimatını iptal etmek isterseniz de yine menüyü açabilir ve otomatik kapatma altından iptal seçeneğini seçebilirsiniz. Bu ekranda otomatik kapanmaya kalan süreyi de görebilirsiniz.

alex_uk

10.11.2020 09:47

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Spotify Uyku Zamanlayıcısı Nasıl Kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.