5.00 / 1 oy

REM uykusu kaç saat sürer?

Yeni aldığım akıllı saat ile günlük rem uykumu kontrol ediyorum ve günlük ortalama olarak 45 dakika ile 1 saat arası rem uykusuna geçmişim olarak görüyorum, ama internette bu konuda kaynaklara baktığımda sağlıklı rem uykusunun bir uyku döngüsünde ortalama olarak 1.30 saat olduğu yazıyor. Sorun saatte mi yoksa uyku düzenimde mi bunu anlamaya çalışıyorum.

Uykumu alıyorum, gün içinde herhangi bir yorgunluk ya da halsizlik hissetmiyorum ve sabahları da rahat kalkıyorum. Gece uyurken de kafamı yastığa koyduğum gibi 5 dakika içerisinde uyuyakalıyorum. Deliksiz bir uyku çektiğimi söyleyebirim ve açıkçası uyku rutinimden de son derece memnunum. Ortalama 7 ile 8 saat arası her gün uyuyorum ve sabahları nadiren de olsa rüylarımı hatırlayabiliuyorum.

Acaba kullandığım saatin rem uykusunu tespit etme özelliğinde bir sorun olabilir mi yoksa benim rem uykum daha kısa sürüyor olabilir mi?

 

Editör editi: önceki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Uyku apnesi için horlama protezi nereden satın alınabilir?

bkz: İdeal Uyku Kaç Saattir?

bkz: Ceviz Yemek Uyku Getirir mi?

bkz: Araba kullanırken gelen uykuyu kaçırmak için neler yapılabilir?

bkz: Kokoon uyku kulaklığı kullanan var mı?

bkz: Uyku apnesi belirtileri nelerdir?

bora34

28.05.2021 13:11

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
REM uykusu kaç saat sürer?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.