5.00 / 1 oy

Yalan makinesi satın almak istiyorum

Yalan makinesi olarak bildiğimiz poligraf cihazları, işlev olarak yalan söylediğimizde vücudumuzun göstermiş olduğu reaksiyonları (kalp atış hızının artması, terleme, vücut sıcaklığının değişmesi gibi) ölçümlemeye yarayan cihazlar, bu mantıkla günümüz teknolojisinde maliyetlerinin çok da pahalı olmamaları gerektiğini düşünüyorum. Yasal olup olmadıklarından emin değilim ama mantık olarak yasal olmalarını engelleyecek bir durumun da olmaması gerektiğini düşünüyorum. Cep telefonu uygulaması ile bu teknolojinin hazırlanması halen mümkün değil çünkü fbi filmlerinden de bildiğimiz gibi, kalp hızını ölçen bir sensöre ilave olarak parmağa ve deriye bağlanan prob'ların da olması gerek. Sonra da tüm bu prob'ların kablo ile bir ana (beyin) makineye bağlanması ve gelen tüm verilerin anlk olarak okunması, minör/majör değişimlerde ed uyarı verebilecek bir yazılıma sahip olması gerekir.

Teorik olarak hazırlanması bu kadar kolay olan bir cihazın neden son kullanıcılar için erişilebilir fiyatlarla satışa çıkmadığını anlamıyorum, konu hakkında bilgisi olanların cevaplarını beklerim.

omerr

01.09.2019 21:52

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yalan makinesi satın almak istiyorum

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.