5.00 / 1 oy

put.io nedir ve nasıl çalışır?

put.io internet sitesinin varlığını uzun yıllardan beri biliyordum, zaten popüler bir servis olduğu için çok kişi de adını duymuştur, ama ne amaçla ya da nasıl kullanacağım konusunda bir bilgi eksikliğim vardı ve bugün biraz daha dikkatli araştırma yapınca faydalı bir araç olacağına kanaat getirerek 1 aylık hizmet satın aldım. put.io ücretli bir servis olduğu için ve dolar bazında fiyatlandığı için TL'ye çevirince insan gerekliliğini sorguluyor, ben de önümüzdeki bir ay boyunca sorularımın yanıtını bulmuş olacağım.

İlk izlenimlerim olarak önce put.io'nun çalışma mantığı nedir sorusu ile başlayalım. put.io, internette torrent ya da başka bir kaynaktan sizin için bir dosyayı inanılmaz bir hızda indiren ve bu dosyayı hangi ortamda kullanmak istiyorsanız size hazır olarak sunan bir online servis. Örneğin seed bulamadığınız bir filmi put.io'ya torrent linkini yapıştırarak indir dediğinizde birkaç saniye içerisinde film iniyor ve siz bu filmi ister put.io'nun internet sitesinden bilgisayarınıza indiriyorsunuz, isterseniz de kullandığınız cihaza ya da yazılıma entegre oluyor. Örneğin filminizi chromecast'te ya da Apple TV'de anında izleyebiliyorsunuz. Örneğin ben bu yazıyı hazırlarken sitelerindeki uygulamalar ve entegrasyonlar şu şekildeydi:

put.io apps integrations

put.io ücretli bir site olduğu için kafamdaki ilk soru, ücretsiz olarak erişebildiğim dosyaları indirebilmek için neden düzenli para ödemek zorunda olduğum. Bu sorunun yanıtını zaman olarak bulmuş oldum. Günlerce bekleyerek indiremediğim çok az kaynaklı bir torrent'i 1-2 dakika sonra akıllı tv ile izleyebildim. Telif konusunda ise nasıl bir prosedürleri var bilmiyorum, ama internetten birçok kaynaktan çok hızlı bir şekilde istediğiniz dosyaları indirip hazır olarak istediğiniz cihaza hazır olarak sunuyorlar.

put.io

Sitelerinde 1 günlük deneme sürümü de koymuşlar, 99 cent karşılığında put.io'yu 1 günlüğüne deneyebiliyorsunuz. Bunun haricinde aylık 9.99$ karşılığında 100 GB'lık servislerini benim gibi satın alarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Yıllık üyeliklerde ise %17 indirim yapıyorlar.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Pinterest nasıl çalışır?

bkz: MariaDB nedir? Wordpress ile çalışır mı?

bkz: Sahibinden GeT Nedir ve Nasıl Çalışır?

bkz: instagram takipçi hileleri 2021'de çalışıyor mu?

bkz: Powerline Adaptör Nedir ve Nasıl Çalışır?

bkz: Uyku modunda bilgisayarın fanları neden çalışıyor olabilir?

kankito

30.04.2021 02:47

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
put.io nedir ve nasıl çalışır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.