5.00 / 1 oy

Sahibinden GeT Nedir ve Nasıl Çalışır?

Sahibinden.com, internetten alışverişin ilk dönemlerinden beri aktif olarak kullanılan bir internet sitesi ve GeT sistemi de internetten alışverişi daha güvenilir hale getirebilmek amacıyla sahibinden.com tarafından üretilmiş bir ödeme modeli. GeT, her ürün için olmasa da birçok üründe tercih edilebilir bir seçenek ve en azından ben sahibinden.com'dan alışveriş yapacağım zamanlarda GeT özelliği aktif olan ürünleri tercih ediyorum.

Güvenli e-Ticaret (GeT), sahibinden.com tarafından geliştirilmiş ve hem alışverişi yapan kullanıcıyı, hem de satıcıyı koruma altına almayı amaçlayan bir alışveriş sistemidir. GeT sisteminde kullanıcı ödemeyi sahibinden.com üzerinden gerçekleştirir ve sahibinden.com da ödemenin tamamlandığını satıcıya bildirir. Satıcı ürünü gönderirse ve alıcı da aldığı üründe herhangi bir sorun olmadığını ve değiştirmek istemediğini beyan ederse alışverişi onaylar ve ödeme de satıcının hesabına geçmiş olur. Böylece olası kötü niyetli satıcıların ürünü göndermemesi ya da eksik/hatalı/deforme ürün göndermesi durumunda alışveriş yapan kullanıcı ürünü onaylamadan iade etme hakkına sahip olmuş olur.

Alışveriş yapan kullanıcıların GeT özelliği olan ilanları tercih etmelerinden dolayı sahibinden.com'da satış yapan kişi ve firmalar da ilanlarında GeT özelliğini aktif hale getirdiklerinde satış yapma olasılıkları artmış olur. Ancak GeT özelliği kullanımı için bir hizmet bedeli ödenmesi gerekmektedir. İlgili hizmet bedellerine şu sayfadan ulaşabilirsiniz: sahibinden.com GeT hizmet bedelleri.

alpbugra71

12.02.2021 23:49

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sahibinden GeT Nedir ve Nasıl Çalışır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.