5.00 / 1 oy

Philips Ambilight Televizyonlarda Dahili Sync Box Var mı?

Bu sorunun yanıtını bulabilmek için subreddit'lerde çok sayıda yazı okumak durumunda kaldım ama souç olarak evine Philips Hue aydınlatmaları ile bir sinema ambiyansı kurmak isteyen kişiler için eğer bir yeni televizyon alacaklarsa Philips Ambilight televizyonlar doğrudan Hue Bridge ile iletişim kurabildikleri için ekstra bir sync box almaya gerek yok.

Artı olarak Philips Ambilight televizyonların arka taraflarındaki ışıklandırmalar da tlevizyonun arkasındaki alanı boyadığı için normal bir televizyon ile bu geliştirmeleri yapmak isteyen birisinin sync box'a ek olarak bir de led alarak Philips Ambilight benzeri bir sistemi manuel olarak kurması gerekiyor.

Bana sorarsanız eğer yakın zamanda aldığınız kaliteli bir akıllı televizyon var ise bunca maliyete girip Philips Ambilight almaya gerek yok ama benim gibi mutfağa hesaplı bir televizyon almak ile salona kaliteli bir televizyon almak (salondaki televizyonu da mutfağa aktarmak) arasında gidip gelmek gibi bir süreçteyseniz ve Philips Hue ışıklarının yayın ile senkronize olma özellikleri hoşunuza gidiyorsa bu senaryoyu da değerlendirmenizi öneririm.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Philips Hue için Sync Box Almaya Değer mi?

bkz: Home Assistant ve Philips Hue Entegrasyonu ile Neler Yapılabilir?

bkz: Philips Hue ile bilgisayardan film izlerken ışık senkronizasyonu yapmak

bkz: Philips Hue elektrik geri gelince otomatik açılmasını engellemek

bkz: Xiaomi Mi Box S ile Philips Hue Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

bkz: Philips Hue HDMI Sync Box HDMI 2.1 Destekliyor mu?

elanvital

11.10.2021 11:26

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 12 Kasım 2021 01:23
    0

    evet var, hatta arkalarında dahili ışıklandırma da olduğu için evinizde hiç hue serisi ampul vb. aydınlatma elemanı olmasa bile kendi ışıkları ile arkasındaki duvarı filmin ya da ne izliyorsanız onun renk dağılımına göre ışıklandırıyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Philips Ambilight Televizyonlarda Dahili Sync Box Var mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.