5.00 / 1 oy

Philips Hue HDMI Sync Box HDMI 2.1 Destekliyor mu?

Phiilips Hue seti almayı planlıyordum ama Playstation 5 gibi yeni nesil oyun konsollarında Hue aydınlatma entegrasyonu yapabilmek için televizyonda da Philips Hue HDMI Sync Box kutusu olması gerekiyormuş. Kutunun kampanyalı dönemde bile fiyatları 2.000 TL civarında geziyor ve yeni nesil konsollar için de grafiksel verimlilik amacıyla HDMI 2.1 kullanılması tavsiye ediliyor.

Ürünün reddit'te yazılan tartışmalarında HDMI 2.1 desteklemediği bilgisi var, peki bu kadar para verdikten sonra HDMI 2.1 desteklememesinden dolayı gecikme ya da hiç çalışmama durumları olacaksa sync box almanın ne anlamı kalıyor anlamadım. Acaba ileride kutuya yazılımsal bir upgrade gelerek HDMI 2.1 desteği vermesi sağlanabilir mi yoksa Philips kutunun yeni bir versiyonunu mu hazırlayarak piyasaya sürer sizce? Ona göre alalım ya da gerekirse bekleyerek yeni versiyonu satın alalım.

Not: Keşke Playstation ya da XBox içinde bir Hue uygulaması olsa da oyun oynarken arka planda çalışarak oyundaki renkleri de Hue aydınlatmalarına yansıtsa. Bir yazar daha sormuş (bkz: Playstation 4 ile Philips Hue Entegrasyonu Nasıl Yapılır? ) benzer şekilde ama durum şu an sync box olmadan hiç olmuyor gibi görünüyor, PC'de oyun oynayıp TV'ye yansıtacak kişiler için sadece PC'deki Hue uygulamaları iş görebilir.

alsancak

09.12.2020 13:20

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Philips Hue HDMI Sync Box HDMI 2.1 Destekliyor mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.