5.00 / 1 oy

Mobil Chrome'da Son Kapatılan Sekmeleri Görmek

Google Chrome'un Windows ve Mac bilgisayarlardaki masaüstü sürümünde son kapatılan sekmeyi geri açma özelliği her gün en az bir kere hayatımı kurtarıyor. Özellikle benim gibi çok sekme açık vaziyette çalışan birisi iseniz ve sık sık da hatayla sekme kapatmak gibi dalgınlıklar yapıyorsanız tek bir kısayol ile kapattığınız sekmeleri geri açabileceğinizi bilmek bile büyük bir rahatlama sağlıyor.

Chrome'un mobil uygulamasında da pek bilinmese de benzer bir özellik var. Her ne kadar telefonlarda klavye olmadığı için klavye kısayolu kullanarak sekmeyi geri açabilmek mümkün olmasa da Chrome geliştiricileri, kapatılan son sekmeleri görebilme ve geri açabilme butonlarını olabilecek en pratik konuma yerleştirmişler.

- Telefonunuzdan ya da tabletinizden (Android ya da iPhone/iPad) Chrome uygulamasını açın

- Sağ üstteki üç nokta simgesine tıklayın

- Son Sekmeler (Recent Tabs) menüsüne girin

Üstte yer alan son kapatılan sekmeler (recently closed tabs) arasında yeni kapatılan sekmeleri görebilirsiniz. Ayrıca ekranı aşağıya kaydırdığınızda aynı Chrome hesabı ile giriş yaptığınız bilgisayar gibi diğer cihazlarda da son kapatmış olduğunuz sekmeleri görebilir ve Android cihazınız ile bu sekmeleri de geri açabilirsiniz.

bkz: Chrome'da yanlışlıkla kapatılan sekmeyi geri açmak

bkz: Telefondaki Chrome'daki açık sekmeleri bilgisayardan görmek

bkz: Chrome'da sekmeleri yeniden boyutlandırmak

bkz: Chrome Sekme Gruplama Özelliği Nedir ve Nasıl Kullanılır?

bkz: Google Chrome'da Sekme Rengi Değiştirmek

bkz: Mobil Chrome'da sekme gruplaması nasıl iptal edilir?

berkcan

16.03.2021 16:59

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mobil Chrome'da Son Kapatılan Sekmeleri Görmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.