5.00 / 1 oy

Chrome'da yanlışlıkla kapatılan sekmeyi geri açmak

Bu özelliği ilk Google Chrome'da gördüğüm için Chrome olarak yazdım ama artık Opera, Safari, Mozilla ve Edge gibi bütün yaygın tarayıcılar bu özellği kullanmaya başlamışlar. Nedir diyecek olursanız, hani bazen bir sekmede uzun uzadıya bir şeyler hazırladığınızda (form gibi) ya da topluca bir şeyler çalışırken farklı sekmelerde farklı bilgileri açık tutup gerektiğinde açıp bakmayı tercih ettiğinizde kazara bir sekmeyi kapatıp sonra da başınızı iki elinizin arasına alıp ne yaptım ben diyorsunuz ya, işte o kapatılan sekmeyi geri getirme özelliğinden bahsediyorum. Üstelik çok da kolay bir kısayolu var ve çoğu zaman sekmelerdeki form bilgileri de kurtarılan sekme ile birlikte geri geliyor ve hiçbir bilgi kaybı olmadan çalışmanıza geri dönebiliyorsunuz. Nedir bu kısayol derseniz

Windows için Ctfl+Shift+t

Mac için Cmd+Shift+t

Bu kısayola klavyeden bastığınız sürece yeniden eskiye doğru kapattığınız her bir sekme teker teker açılacaktır. Eğer kapattığınız sekme çok eskide kaldı ve üzerinden günler hatta saatler geçti ise bunun için de tarayıcınızın Geçmiş (History) özelliğini kullanabilirsiniz. Geçmişi görüntülemek için:

Windows için Ctrl+h

Mac için Cmd+y

Geçmiş sayfasının üst kısmındaki arama kutucuğundan aradığınız sitenin başlığını yazabilir ve hızlıca erişim sağlayabilirsiniz.

umud

28.10.2019 21:46

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Chrome'da yanlışlıkla kapatılan sekmeyi geri açmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.