5.00 / 1 oy

Google Chrome'da Sekme Rengi Değiştirmek

Bilgisayarda (Windows 10) Google Chrome tarayıcısında yapmak istediğim değişiklikler için hazır elim değmişken aklıma ne gelse araştırıp bulmaya ve değiştirmeye karar verdim. Yıllar evvel Firefox'un ilk sürümlerinde sekme renklerini değiştirdiğimi ve bu sayede istediğim sekmeye istediğim rengi verebilmem sayesinde daha rahat gezinebildiğimi ve çok sekme açıkken aradığım sekmeyi gözümle seçerek daha rahat bulabildiğimi hatırladım.

Google Chrome için neden daha önce aklıma gelmedi bilmiyorum ama sekme renklerini değiştirmenin de mutlaka bir yolu vardır diye araştırma yapmaya karar verdim ve bulduğum yöntemler arasından en pratik olanı da buradan paylaşmaya karar verdim. Google Chrome'da sekme renklerini değiştirmek için takip edebileceğiniz birçok yöntem var ama bence en pratik olanı sekme rengi değiştirmeye yarayan eklentilerden faydalanmak.

Not: Chrome'da sekme rengi değiştirmekten kastınız komple üst kısma farklı bir renk vermek ise Chrome temanızı değiştirmeniz yeterli. Benim anlattığım ise Chrome'da sekmelere farklı renkler verebilmek.

Google Chrome'da sekme renklerinizi elle değiştirebilmek için Tab Colorizer eklentisini kullanabilirsiniz. Ama bu eklentiyi kurduğum iki bilgisayardan birisinde sorunsuz olarak çalışırken ikincisinde ise çalışmadı. Güncel Google Chrome versiyonlarında sekme renklerini değiştirme izni kaldırılmış olabilir. Bunun için de sekme gruplama özelliğini kullanabilirsiniz.

bkz: Chrome Sekme Gruplama Özelliği Nedir ve Nasıl Kullanılır?

bkz: Chrome'da yanlışlıkla kapatılan sekmeyi geri açmak

bkz: Chrome'da sekmeleri yeniden boyutlandırmak

bkz: İnternet varken Google Chrome'da Dinozor Oyunu Nasıl Açılır?

bkz: Chrome'da bir sitedeki butona düzenli aralıklarla otomatik olarak tıklamak

bkz: Google Chrome Canary Nedir ve Ne İşe Yarar?

bulut07

30.01.2021 12:04

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google Chrome'da Sekme Rengi Değiştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.