5.00 / 1 oy

Android Telefonlarda Kamera Çekim Yaparken Ekranı Kapatma

Bu konunun hassasiyetinin farkındayım, ekranda görünmeden çekim yapmak aslında gizli çekim yapmaya giriyor ve yasal olarak da suç mudur değil midir açıkçası emin değilim. Amacım, olası bir mobbing'i video olarak belgelemek olduğu için video çekiminin telefonun video kamerası ile kaydetmek ve bunu yaparken de telefon ekranının kapalı olmasını sağlamak.

İnternette daha önceden paylaşılan tutorial'larda secret video recorder ve türevi isme sahip android uygulamalarının var olduğunu ve hangi kamera ekranı ile ve ne kadar süreyle isterseniz o şekilde gizli çekim yapabildiklerini gördüm. Ama tahmin ediyorum ki Android ve Google Play bu uygulamaların artık kullanımına izin vermiyor ve uygulama marketlerinde de bu uygulamalar artık yer almıyor. Bir davada delil olarak kullanılabilmesi amacıyla kamera ekranını açmadan çekim yapabilecek bir android uygulamasına ihtiyacım var. Böyle bir uygulamayı apk olarak bulabilir miyim ve bulursam telefonda halen çalışabilir mi?

Zühal Ersan

18.11.2020 16:27

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 10 Kasım 2021 02:54
    0

    böyle bir özellik olmasa zaten daha iyi, kim kimi neyi çekiyor nerede paylaşıyor iyice paranoyak olduk. neyse ki akıllı saatlere falan böyle özellikler eklemediler de bir de aklımıza milletin saatini nereye çevirdiğini kontrol etme derdi gelmiyor.

  • 21 Aralık 2021 10:27
    0

    böyle bir özellik umarım jailbreak ile bile mümkün değildir çünkü ortalık hasta manyak insandan geçilmiyor zaten

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android Telefonlarda Kamera Çekim Yaparken Ekranı Kapatma

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.