5.00 / 1 oy

Chrome Sekme Gruplama Özelliği Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Google Chrome, benim gibi çok sayıda sekmeyi aynı anda açık tuttuğu için tarayıcı içinde kaybolan kullanıcılarına ilaç gibi gelecek bir özellik yayınladı. Sekme gruplama olarak isimlendirilen bu yeni özellik sayesinde aynı anda açık olan çok sayıda sekme için istediğiniz renkleri ve isimleri vererek etiketler oluşturabiliyor ve açık olan sekmeleri de bu etiketlere göre gruplandırabiliyorsunuz.

Örneğin Chrome ekranınızda aynı anda açık olan 20 adet sekme olsun. Bu sekmeler de işiniz, alışverişleriniz ve tatil planlarınız ile ilgili olsun ve hangi sekmede ne var diye uğraşmak yerine şu işlemi yapabilirsiniz.

- İşiniz ile ilgili olan bir sekmenin üzerine gelin ve sağ tıklayarak sekmeyi yeni bir gryuba ekle (Add Tab To New Group) seçeneğini seçin. Açılan minik pencerede bu grup için bir renk ve isim seçmenize izin veriliyor. Örneğin yeşili seçin ve iş yazın. Şimdi de işiniz ile ilgili diğer sekmelere de sağ tıklayarak sekmeyi gruba ekle (Add Tab To Group) seçeneği altından işi seçin. Seçtiğiniz sekmenin, diğer grup ile birlikte aynı sekme renginde hemen yanına kaydığını göreceksiniz.

- Diğer sekmeleriniz için de tatil, alışveriş, sosyal gibi sekmeler oluşturabilir ve tüm sekmelerinizi gruplandırabilirsiniz.

- Eğer bir grup ile ilgili sekme sayısı çok fazlaysa ve sadece bu grupta olan sekmeleri yeni bir pencereye tek seferde taşımak isterseniz, gruba sağ tıklayarak grubu yeni pencereye taşı (move group to new window) seçeneğini seçmeniz yeterli.

ozan002

19.09.2020 15:58

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Chrome Sekme Gruplama Özelliği Nedir ve Nasıl Kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.