5.00 / 1 oy

Köpekler rüya görürler mi?

Youtube sağ olsun, köpeklere dair cevabını bilmediğim bir çok soruda beni aydınlatacak videolar sürekli karşıma çıkıyor ve ben de youtube'dan böyle nasiplenmiş oluyorum :) Daha önce de şu soruyu paylaşmıştım bkz: Köpekler Gaz Çıkarırlar mı?.

Köpekler de rüya görüyorlarmış, hatta muhtemelen kabus bile görüyorlar. En azından uykuda olan bir köpeğin beden dilinden ve hareketlerinden (tıpkı insanlarda olduğu gibi) rahatsız eden bir rüya gördüğü ve bu rüyadan kurtulmaya çalıştığını anlayabiliyoruz. Kabul görmekte olan bir köpek hakkında örnek bir youtube videosu için bkz: Waking up a thankful doggo having a nightmare.

Not: Ekran görüntüsü alacaktım ama tek bir kareden köpeğin kabus görmekte olduğu anlaşılamıyor. Ama hem uyandığında tebessüm eder gibi rahatlama ifadesinden, hem de uyurken ayaklarının titremesinden tıpkı kendi kabuslarımızda olduğu gibi bir şeylerden kaçmaya çalıştığı görünüyor.

Edit: Bu videoda da uykusunda koşan bir adet tatlı köpek görebilirsiniz bkz: Dog runs into Wall.

Siteden köpekler ile ilgili bazı başlıkları da buraya bırakıyorum.

bkz: Tüylü Köpek Beslenen Ev İçin Robot Süpürge Tavsiyesi

bkz: Köpek Eğitiminde Clicker Nedir ve Nasıl Kullanılır?

bkz: Tavuk Çiftliğini Korumak İçin Köpek Cinsi Önerisi

bkz: Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Hangileri?

delicavit

11.02.2021 19:43

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Köpekler rüya görürler mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.