5.00 / 1 oy

Tavuk Çiftliğini Korumak İçin Köpek Cinsi Önerisi

Kurmak istediğim tavuk çiftliğinde kamera sistemi ile bir güvenlik sistemi kuracağım ama tavukları çalmak isteyen kişiler maske taktıktan sonra kameraların hiçbir caydırıcılığı da kalmıyor. Maske takmasalar bile kameraların hırsızları durdurabilmek gibi bir özelliği zaten yok. Bahçedeki korumanın da o esnada orada olmaması ya da fark etmemesi durumlarına karşı en etkili çözümün birkaç farklı noktaya köpekler yerleştirmenin olduğu sonucuna vardım.

Köpek sayısının bir değil, en az 5-6 olması gerektiğini düşünüyorum çünkü hırsızlar, köpeklere uyutucu zehir atabiliyorlarmış. Hayvanlara da üzülüyorum ama tek güvenlik önleminin de bu şekilde etkisiz olmasını istemediğim için zincirle farklı bölgelere erişebilen birkaç kulübe içerisinde çiftliğin çevresine 5 ya da 6 tane köpek koymayı ve burada beslemeyi düşünüyorum.

Tavuklar gezen tavuk olacakları için köpeklerle fazlasıyla iç içe olacaklar, en azından günün belli saatlerinde. Köpeklerin tavukları zaman zaman yiyebildikleri gibi hikayeleri çok duyduğum için akıllı ve tavukları yemeyecek köpekler seçmem gerekiyor.

Yaz kış farklı hava koşullarında kulübelerinin içinde ya da dışında sağlıklı bir şekilde yetişebilmeleri için ne çok uzun tüylü (alman bekçi köpeği gibi), ne de çok kısa tüylü (doberman gibi) köpekleri yetiştirmek uygun olmadığı için kangal gibi sürü yönetebilme özelliği de olan bir köpek cinsi edinmeyi düşünüyorum ama tavuk çiftliklerinde güvenliği sağlayabilmek için farklı köpek ırkı tavsiyeleri olan olursa fikir değiştirebilirim.

aliyener

28.08.2020 10:16

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tavuk Çiftliğini Korumak İçin Köpek Cinsi Önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.